V britskej nemocnici sa objavilo nové umelecké dielo. Vzdáva úctu zdravotníkom

Obraz chlapca vzdáva úctu britským zdravotníkom.
Obraz chlapca vzdáva úctu britským zdravotníkom. / Zdroj: Banksy

6.5.2020 - V britskej nemocnici Southampton General Hospital dnes zdobí vstupnú halu neďaleko pohotovostného oddelenia nový čiernobiely obraz, ktorý vzdáva úctu britským zdravotníkom, píše Guardian.

 

Obraz má jeden meter štvorcový a je na ňom zobrazený malý hrajúci sa chlapec kľačiaci vedľa odpadkového koša. V odpadkovom koši sú zahodení dvaja akční hrdinovia - Batman a Spiderman. Chlapec, zaujatý hrou, drží v ruke novú obľúbenú akčnú postavičku – je ňou zdravotná sestra.

 

Zdravotníčka má vystreté rameno, podobne ako mával Superman, keď vyrážal do dôležitých akcií zachraňovať svet. Sestra má na tvári rúško a zásteru so znakom Červeného kríža, ktorý je jediným farebným prvkom na celom obrázku.

 

Autorom diela je umelec Banksy, ktorý je v Británii známy skôr pre svoje pouličné umenie. Pri obraze umelec ponechal pre zdravotníkov odkaz:

 

 „Ďakujem za všetko, čo robíte. Dúfam, že tento obraz trochu rozjasní toto miesto, aj keď je len čiernobiely. “

 

Nemocnica bola počas pandémie priamo ovplyvnená stratami viacerých rešpektovaných kolegov a blízkych priateľov zdravotníkov.

 

Obraz v nemocnici plánujú ponechať zavesený až do jesene, kedy chystajú dražbu, aby získali financie pre charitatívne účely NHS (britského zdravotného systému).

 

Obraz vzdávajúci hold zdravotníkom britskej nemocnice.  / Zdroj: Banksy

 

Zdieľať na facebooku