Články: Pre študentov
O projekte

 

12-ročné dievča asistovalo pri pôrode svojho brata

Lenka Nezbedová
Autor článku
Foto: FB Nikki Smith
12-ročná Jacee Dellapena z USA pomáhala neplánovane doktorovi pri pôrode svojho brata. Jej neobyčajný zážitok obletel internet. / Foto: FB Nikki Smith

Pôrod, pri ktorom asistuje lekárovi 12-ročné dievča je niečím nezvyčajným. Tieto neopakovateľné okamihy zachytili malú Jacee Dellapena na fotografiách a okamžite sa stali na internete viralom. Na fotografiách vidieť, ako dojaté dievča privádza svojho bračeka na svet, ale aj to, ako prestriháva mame a bratovi pupočnú šnúru.

 

Jacee má ešte 2 súrodencov a podľa rodičov chcela byť už pred pár rokmi pri pôrode. Vzhľadom na jej vek jej to však vtedy rodičia neumožnili. Tento krát sa ale spontánne rozhodli inak. Jej mama Dede Carraway to neplánovala, no lekár Dr. Walter Wolf ju povzbudil, aby sa zapojila priamo uprostred pôrodu.

Doktor bol Jacee neustále nablízku a viedol jej ruky, aby bolo dieťa v bezpečí. Malý Cayson sa narodil zdravý a pre jeho sestru to bol určite nezabudnuteľný zážitok. Či to však ešte nebolo priskoro, posúďte sami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako vnímate takýto pôrod vy? Považujete 12-ročné dievča za zrelé zúčastniť sa pôrodu?

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Pôrod
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.