December - mesiac nádeje a pozitívnych maličkostí (KALENDÁR)

Pripravili sme pre vás malý kalendár na mesiac december, ktorý má slúžiť ako opora a pomôcka práve pri hľadaní nádeje a síl.
Pripravili sme pre vás malý kalendár na mesiac december, ktorý má slúžiť ako opora a pomôcka práve pri hľadaní nádeje a síl. / Foto: Pexels

Optimizmus, odolnosť či šťastie je návyk a odzrkadľuje sa v ňom náš prístup ku každému jednému dňu a k tomu, čo nám ten deň prinesie. Je to neustála práca s našou pozornosťou a oscilovanie medzi negativitou a pozitivitou, medzi hnevom a radosťou, plačom a smiechom. Pozor! Oba póly sú dôležité a v konečnom dôsledku sa nevylučujú, naopak dopĺňajú. No negatívna emócia má väčší náboj a väčšiu silu, púta viac pozornosti a odsúva tak pozitívne emócie na okraj. Tie sa častokrát stávajú neviditeľnými. Majú ale nezastupiteľnú úlohu pri budovaní nádeje, budúcnosti a kvality života.

 

Život v "čiernote, hneve a smútku" je neproduktívny a deštrukčný. Preto je nesmierne dôležité upriamovať svoju pozornosť aj na pozitívne maličkosti každého jedného dňa. Je to práca samého na sebe, no dá sa to. A to tak, že si ich môžeme pravidelne všímať a vykonávať malé pozitívne kroky.

 

Každý z nás chce byť spokojný a šťastný. Chceme prežívať čo najviac pozitívnych emócií, túžime po poznaní a rozvoji. Vieme, že dnešná doba je náročná a mnohí nevedia, kde nabrať pozitívne sily a energiu. Ponúkame vám preto malý kalendár na mesiac december, ktorý má slúžiť ako opora a pomôcka práve pri hľadaní nádeje a síl.

 

Kalendár si môžete stiahnuť po kliknutí na obrázok nižšie.

 

Kalendár - December - Mesiac nádeje a pozitívnych maličkostí / K. Ďuríková

Zdieľať na facebooku