Sú ženy, ktoré pôsobia na mužov ako magnet. Prečo sú také príťažlivé?

Existujú vlastnosti, ktoré ľudí veľmi priťahujú, a to hlavne preto, lebo v blízkosti týchto ľudí sa cítia uvoľnene a šťastne.
Existujú vlastnosti, ktoré ľudí veľmi priťahujú, a to hlavne preto, lebo v blízkosti týchto ľudí sa cítia uvoľnene a šťastne. / Foto: Pexels

Existujú konkrétne ženské vlastnosti a zvyky, ktoré na mužov pôsobia ako silný magnet. A nielen muži, ale aj ženy či deti sa v blízkosti týchto žien cítia dobre. Ktoré ženské vlastnosti ľudí veľmi priťahujú?

 

Existujú vlastnosti, ktoré ľudí veľmi priťahujú, a to hlavne preto, lebo v blízkosti týchto ľudí sa cítia uvoľnene a šťastne. Ktoré vlastnosti to sú?

 

Empatia

Žena s milou a empatickou dušou je osoba, ktorá rozžiari miestnosť už len svojou prítomnosťou. Keď niekoho niečo trápi, vždy presne vie, čo má povedať, aby sa mu aspoň trochu uľavilo. Je to jednoducho milá, empatická osoba, ktorá vie, že každý vo svojom vnútri zvádza nejaký boj. Vníma ľudí takých, akí sú a nevnucuje im svoje rady. Keď niekto požiada o pomoc, tak rada pomôže.

 

Obetavosť

Obetavosť má jeden vysvetľujúci motív a obvykle ním je nejaké dobro, ktoré si želáme dosiahnuť a kvôli ktorému obetujeme svoje osobné záujmy. Obdivovaná je hlavne obetavosť, keď je motivovaná láskou k ľuďom, napríklad, keď robíme niečo pre dobro rodiny, môže to byť tiež služba trpiacim a podobne. Existuje veľa obetavých žien, no veľa ľudí ich obetavosť často nevníma a berie ju ako samozrejmosť. Slovíčko ďakujem je pre ne tou najväčšou odmenou. No existujú aj také ženy, ktoré sú vysoko prosociálne a altruistické a nie sú sklamané ani vtedy, keď sa vďaky nedočkajú. Vedia, že dobro konajú pre akési vyššie ciele. Samozrejme, to neznamená, že sa majú nechávať využívať. Na toto by si mali dávať pozor. Ak majú pocit, že ich iní ľudia využívajú, mali by sa nad hlboko zamyslieť a svoje správanie prehodnotiť tak, aby pri konaní dobra cítili pocit šťastia.

 

Úprimnosť

V dnešnej dobe plnej klamstiev a poloprávd je veľmi vzácne natrafiť na niekoho, kto je čestný a úprimný. Nezabudnuteľná žena však takou je. Vie, že klamstvá a podvody sú zárodkom zlomených sŕdc, sklamaní a stratenej dôvery, preto sa im oblúkom vyhýba. Úprimná žena je taká, ktorá vie povedať pravdu na rovinu. Situácie vníma v skutočnom svetle. Nepresadzuje len osobnú, často za vlasy pritiahnutú a niekoľkokrát pokrívenú pravdu, ktorá jej akurát zapadá do jej vlastného konceptu.

 

Láska

Možno sa vo svojom živote v ľuďoch už viackrát sklamala, no napriek tomu dokáže milovať. Váži si úprimných ľudí, rodinu, deti, ľudí na pracovisku, ale zároveň miluje aj svoju slobodu, vďaka ktorej sa môže prejaviť v celom svojom svetle. Keď si niekto získa jej srdce, odovzdá mu ho celé.

 

Vytrvalosť

Keď si výnimočná žena niečo zaumieni, neexistuje nič, čo by ju od jej cieľa odradilo. A je jedno, či sa to týka  jej súkromia, záujmov alebo pracovnej oblasti. Za svojím cieľom si pôjde aj vtedy, keď by mala ísť proti celému svetu. Nevadí jej, že za niektorými cieľmi musí ísť aj úplne sama bez pomoci.

 

Nezávislosť

Nezabudnuteľná žena sa na nikoho nemusí spoliehať a je úplne nezávislá. Samozrejme vie, že veľa dní so sebou prináša nejaké problémy, no má dosť síl na to, aby im čelila, a preto životom pláva s ojedinelou ľahkosťou. Samozrejme, ak je to veľmi potrebné, vie láskavo požiadať o pomoc a neodmieta ju.

 

Sebavedomie spojené s pokorou a vďačnosťou

Výnimočné ženy pôsobia veľmi vyrovnane a sebavedome, ale pokorne zároveň. Sú si vedomé toho, kto sú a čo chcú, ale zároveň veľmi dobre vedia, že pýcha nie je dobrá. Veľmi dobre tiež vedia, čo je pokora. Niektorí ľudia si myslia, že byť pokorným znamená nemať odvahu, nemať sebavedomie a len sa podrobovať. Ale to je omyl. Slávny psychiater Viktor E. Frankl povedal: „Pokora, ak je skutočná, je prinajmenšom práve tak znakom vnútornej sily ako odvaha.“ Zdravé sebavedomie, váženie si seba, ambície, cieľavedomosť, pokora naopak podporuje. Takýto typ pokory je vyjadrením úcty, rešpektu k ľuďom, prírode, spoločnosti, životu. Pokora priamo súvisí aj s vďačnosťou. Nezabudnuteľné ženy veľmi dobre vedia, že sú  obkopené ľuďmi, ktorí im pomáhajú a v najhoršom stoja pri nich.

 

Tolerancia

Je nepríjemné, keď vás niekto obmedzuje v tom, čo vám robí radosť. Toto sa často stáva vo vzťahoch. Výnimočna žena chápe záujmy svojho manžela. Neobmedzuje ho v tom, aby sa napríklad venoval športu, a tak si nemusí vymýšľať výhovorky, aby mohol ísť s kamarátmi na tenisový zápas. Ona sama má svoje vlastné záujmy. Podporuje sny členov rodiny a držím im v ich plnení  palce.

 

Radosť

Výnimočné ženy si vedia život vychutnávať. Svoj život naozaj milujú a užívajú si ho naplno. Dokáže sa radovať aj z najmenších maličkostí a za všetko, čo má v ich  živote miesto. Sú vďačné za každý okamih. Vedia, že na život na tomto svete máme len vymedzený čas, preto si ho  užívajú každú jednu sekundu.

 

Prirodzenosť

Jedna z dôležitých vlastností je tiež prirodzenosť. Mužom imponuje prirodzená inteligencia a prirodzený šarm. Len malá hŕstka odolá inteligentnej žene, ktorá vystupuje primerane v každej oblasti. Žena by mala byť sama sebou. Muži nemajú radi afektovanosť, maniere, namyslenosť a povýšeneckosť. Mužom sa páči aj to, ak mu žena rozumie aj bez slov, je empatická a má zmysel pre humor. Veľmi podstatný je aj slovník, ktorý používa.

 


Zdroje:
Elliot Aronson: Sociálna psychológia
Rita L. Atkinsonová: Psychologie
Čítajte viac o téme: Partnerské vzťahy, Šťastie
Zdieľať na facebooku