Jaroslava Koníčková

Prečo je zmena pre niektoré deti ťažká?

Niektoré deti nemusia byť schopné zvládnuť veľké emócie, ktoré môžu súvisieť s rýchlou zmenou miesta alebo aktivity. Prečo k tomu dochádza?

3 veci, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev

Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ju vyvolala. Najlepšie zo všetkého je, keď dokážeme hnev spracovať. V článku sa dočítate o troch veciach, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev.

Pravdy, ktoré vám pomôžu prežívať šťastnejší a plnohodnotný život

Každý človek má iné predstavy o plnohodnotnom živote a každý človek aj dobre vie, čo mu bráni žiť podľa svojej vysnívanej predstavy. Existuje však množstvo všeobecne známych faktorov, ktoré keď ľudia začnú realizovať v praxi, dovedú ich k tomu, aby žili spokojne, šťastne a plnohodnotne.

Metódy, ktoré pomáhajú deťom pracovať s emóciami

Dnes je už veľmi dobre známe, že deti si nevystačia iba s dobre osvojeným množstvom informácií o svete, ale potrebujú sa dozvedieť viac aj o tom, kým a akí sú, ako ich vníma okolie, aké majú potreby, želania a tiež aké emócie prežívajú. Ak chcete deti učiť spoznávať ich citový svet, môžu vám pri tom pomôcť aj niektoré z nasledujúcich metód.

6 spôsobov, ako motivovať deti, keď ich nič nezaujíma

Všetci rodičia snívajú o tom, že vychovajú motivované a aktívne deti, ktoré si vďaka motivácii zabezpečia prístup k lepším životným príležitostiam. Ale čo robiť, ak sa dieťa nechce rozvíjať a učiť alebo sa odmietne snažiť o úspech? Ako ho motivovať, keď je úplne ľahostajné k tomu, čo sa okolo neho deje?

5 dôvodov na vďačnosť aj vtedy, keď nám život nedáva to, čo chceme

Mnoho filozofov už v minulosti upozorňovalo na to, že život nám nedáva len to, čo chceme, ale hlavne to, čo potrebujeme. No aj napriek tomuto poznaniu mávame pocit, že život nám nedáva to, čo tak veľmi chceme. Kde v takomto období nachádzať silu a prečo aj v takýchto chvíľach životu za veľa vecí ďakovať?

Ako začať znovu dôverovať ľuďom, keď vás zradili

Keď vás zradil niekto, koho milujete alebo vám na ňom záleží, naučiť sa mu znova dôverovať, ak ste sa tak rozhodli, vyžaduje čas a úsilie. Odpustiť a budovať vzťah nanovo, môže byť, pochopiteľne, ťažké. Existuje však niekoľko spôsobov, ako sa môžete naučiť znovu dôverovať ľuďom, ktorí vás zradili.

Tipy pre učiteľov, ako spolupracovať s helikoptérovými rodičmi

Počas svojej učiteľskej praxe učitelia spoznávajú množstvo rôznych typov rodín a všetky používajú svoj špecifický spôsob, pomocou ktorého podporujú svoje deti. A ktorí rodičia sa javia ako najproblematickejší? Učitelia sa jednoznačne zhodujú v tom, že sú to helikoptéroví rodičia.