Jaroslava Koníčková

Ako môže učiteľ pomôcť žiakom zvládnuť ich emócie?

V súčasnosti sa učitelia okrem učenia musia denne zaoberať aj množstvom ďalších vecí. Čoraz častejšie je potrebné riešiť aj najrozličnejšie emocionálne problémy žiakov. Učitelia musia vedieť odhaliť nielen ich príčinu, ale poskytovať žiakom aj emocionálnu podporu.

Spôsoby, ako narcistickí rodičia znižujú sebavedomie svojich detí

Narcistickí rodiča sú veľmi kritickí, no zároveň potrebujú od svojich detí, aby kŕmili ich vlastné ego. Dokážu tiež viditeľným spôsobom znižovať sebavedomie svojich detí. Ako to robia najčastejšie?

Ako si užívať chvíle s dieťaťom v prítomnom okamihu?

Deti cítia, keď rodičia nie sú mysľou pri nich a práve preto sú niekedy nespokojné a nervózne. Šťastné deti sú tie, ktoré cítia, že rodičia sú duchom prítomní a vnímajú ich svet.

6 otázok, ktoré dokážu pomôcť študentom vyrovnať sa so stresom

Stres je všade okolo nás – v práci, v našom okolí, v osobnom živote. Stal sa neodvratným spoločníkom vo všetkých oblastiach nášho bytia. Stretávajú sa s ním pracujúci ľudia, ale aj študenti.

Ako ušetriť a aj napriek tomu si vykúzliť krásne Vianoce?

Vianoce sú sviatky pokoja a pohody, ale to neplatí pre každého. So sviatkami sa totiž často spájajú aj zvýšené výdavky, ktoré môžu byť pre niektorých ľudí zdrojom stresu a napätia. Ako v tomto období ušetriť a zároveň sa neochudobniť o kúzelný advent a Vianoce?

Prejavy správania, ktoré signalizujú, že ste sa stali zatrpknutým človekom

Veľa ľudí pozná pocity, ktoré spôsobujú stav vnútornej nespokojnosti. Toto je bežný jav. Ak sa však nespokojnosť v duši stane trvalým stavom, tak toto nastavenie patrí k najťažším psychickým poruchám. Po istom čase obyčajne vyústi do trvalého hnevu, nenávisti alebo pomstychtivosti.

Ako si nebrať veci osobne a zostať v pohode?

Žijeme v náročných časoch. Už mnohí ľudia si všimli, že viac ako inokedy sa okolo nás rozlieha negatívna atmosféra. Každé ráno si mnohí z nás dávajú stále tú istú otázku: „Ako zostať čo najdlhšie v pohode?“ Možno vám pomôže niektorá zo stratégií, ktorú nájdete v nasledujúcom článku.

Ako dosiahnuť stav vedomého bytia, aj keď okolo vládne chaos?

Žiť vedome môže každý z nás. Vedomý život nie je určený len budhistickým mníchom a tiež to nie je život, ktorý by sme museli žiť v lese mimo civilizácie. Práve naopak, našou životnou úlohou je naučiť sa žiť vedome v súčasnom hektickom svete, prijať ho a postupne začať meniť seba a tým aj svoje okolie.