Jaroslava Koníčková

Čo spôsobuje, že sa dospelé dieťa nevhodne správa k svojim rodičom?

Existujú veľké množstvo dôvodov, kvôli ktorým sa dieťa odcudzí rodičom alebo sa k nim správa nevhodne. Problémové situácie a vyhrotené vzťahy sa väčšinou neobjavia zo dňa na deň, ale vytvárajú sa aj niekoľko rokov.

Aktivity, ktoré pomáhajú zlepšovať pravopis žiakov

Naučiť sa spisovnú slovenčinu môže byť pre mnohých žiakov náročné. Niekedy im pri tom môžu pomôcť aj rôzne hry a zábavné aktivity.

7 znakov, ktoré prezrádzajú, že máte vysokú sociálnu inteligenciu

Sociálna inteligencia (SI) súvisí s rozpoznaním a porozumením pocitov druhých ľudí. Empatia, adekvátne riešenie konfliktu a budovanie zdravých vzťahov sú indikátormi vysokej sociálnej inteligencie.

Ako obnoviť narušené vzťahy v rodine?

Mnoho ľudí v priebehu života musí riešiť narušené vzťahy v rodine. Často sa nájde niečo, čo dobré spolunažívanie naruší, ale po uplynutí určitej doby mnohí ľudia túžia situáciu zmeniť. Ako to však urobiť tak, aby to veľmi nebolelo a aby sa vzťahy naozaj zlepšili?

Relaxačné techniky, ktoré môžete robiť spolu s deťmi

Relaxácia pomáha zlepšovať sústredenie, pamäť, navodzuje pocit pokoja, istoty a sebadôvery. Znižuje úroveň úzkosti, napätia, naučených obáv a neistoty. Pomáha znižovať trému, podporuje odvahu a odhodlanie, a preto by sa mala čo najčastejšie využívať aj pri výchove detí.

3 spôsoby, ktoré pomáhajú zachovať pokoj pri výchove detí

Zvládať situácie v rodine s deťmi môže byť často náročné, vyčerpávajúce a zdrojom stresu. Mnohí rodičia majú problém nájsť rovnováhu v náročnom svete, kde musia vedieť zladiť potreby svojej práce a rodiny. Ako aj v tých najnáročnejších obdobiach zachovať pokoj?

Ako zabrániť tomu, aby vám negatívne myšlienky pokazili deň?

Negatívne myšlienky vám môžu kedykoľvek znepríjemniť deň. Ako na ne reagovať? Možností existuje viac. Niekedy vám však môže pomôcť jednoduchý štvorkrokový proces na zmenu neužitočných vzorcov myslenia.

Prečo sú niektorí muži vo vzťahu pasívni?

Prečo je veľa mužov vo vzťahov pasívnych? Prečo sa väčšinou spoliehajú na rozhodnutie partnerky a sami nič nevymyslia? Môžu mať na to viac dôvodov. Pozrime sa na niektoré z nich.