Jaroslava Koníčková

Ako prežiť pubertu tak, aby boli šťastné deti aj rodičia?

Puberta patrí ku komplikovaným obdobiam ľudského života, ktoré nie je ľahké ani pre tých, ktorí ho prežívajú, ale ani pre rodičov. Ako spoločne prežiť túto etapu života čo najlepšie?

7 spôsobov, ktoré pomáhajú z hlavy vytlačiť negatívne myšlienky

Negatívne myslenie má obrovskú silu. Nikto nie je imúnny voči negatívnym myšlienkam. Každý sa občas cíti nešťastne a trápi sa kvôli niekomu alebo niečomu. Ako si v týchto situáciách pomôcť?

Zdravý vzťah vyžaduje prepojenie na fyzickej, emocionálnej a psychickej úrovni

Zdravý vzťah si vyžaduje neustálu pozornosť a prepojenie na fyzickej, emocionálnej a psychickej úrovni, pričom rešpektuje potreby každého človeka. Čo robiť, aby sme dokázali takéto vzťahy budovať?

Ako môžete zabrániť pasívne agresívnym ľuďom vysávať vašu energiu?

Pasívna agresivita je stav, kedy je človek vnútorne nahnevaný, bez toho aby sa tak navonok správal. Nevie, ako so svojím hnevom pracovať, a tak ho radšej potlačí a klame nielen svojmu okoliu, ale aj sám sebe o tom, že tieto emócie má. Ako zabrániť týmto ľuďom, aby vám vysávali vašu energiu?

6 drobností, ktoré vedú dieťa k samostatnosti

Jedným z kľúčových prvkov vo výchove je aj výchova k samostatnosti. Niekedy aj jednoduché činnosti, ktoré môžete robiť s dieťaťom každý deň, vám môžu pomôcť v tom, aby bolo vaše dieťa samostatnejšie.

Prečo je dôležité u detí rozvíjať kritické myslenie?

Zručnosti kritického myslenia predstavujú základ vzdelania a sú dôležité pre život. Kritické myslenie by sa nemalo rozvíjať len v škole, ale malo by sa stať aj súčasťou výchovy v rodine.

6 zručností, ktoré pomáhajú rozvíjať emocionálnu inteligenciu

Úspech v živote človeka závisí na emocionálnej (EQ) i racionálnej (IQ)inteligencii. Emocionálna inteligencia (EQ) je schopnosť identifikovať, hodnotiť a kontrolovať svoje vlastné emócie, emócie druhých aj skupiny ľudí. Zručnosti, ktoré pomáhajú rozvíjať EQ, sa dajú trénovať celý život.

Túžite žiť harmonický život? Vyskúšajte tieto stratégie

Tajomstvo šťastného života spočíva aj v tom, ako dokážete dať do rovnováhy všetky oblasti svojho života. Nie je to ľahká úloha, ale za pokus to určite stojí.