Jaroslava Koníčková

10 jednoduchých spôsobov, vďaka ktorým sa vám hneď zlepší nálada

Každý z nás má občas zlú náladu. Zle sa zobudíte alebo vám niekto povie niečo nevhodné. Alebo sa vyskytne nejaký problém, ktorý vás rozhodí. Ak nechcete v zlej nálade pobudnúť celé hodiny, vyskúšajte niektorý z nasledujúcich tipov, ktoré vám rýchlo môžu náladu zlepšiť.

10 tipov, ako sa uvoľniť po náročnom dni

Sú dni, keď sa môžeme cítiť veľmi unavení alebo vystresovaní. Ako sa čo najrýchlejšie zrelaxovať?

Cítite bezmocnosť? Týchto 7 vecí vám ju pomôže prekonať

Bezmocnosť je silná emócia, ktorá je často prežívaná podobne ako hnev alebo úzkosť. Pri jej odstraňovaní človek musí často spolupracovať s odborníkmi, ktorí vedia najlepšie poradiť. Čo však robiť vtedy, keď nemáte možnosť odbornú pomoc rýchlo vyhľadať a túžite sa cítiť lepšie?

Prečo sú štedrí ľudia šťastnejší?

Ľudia často snívajú o šťastí. Na prvý pohľad to často vyzerá tak, že šťastie a úspech idú ruka v ruke s peniazmi, mocou, majetkom a snahou ohúriť druhých. Je toto všetko ale naozaj definícia šťastia? Výskumy to vidia ináč.

Máte pocit, že čas rýchlo uteká a vy nestíhate prípravu na Vianoce? Zjednodušte si ju

Kde vziať čas na umývanie okien alebo veľké nákupy, keď celý deň zaberie home office, domáce úlohy s deťmi, varenie a bežné upratovanie? Jedno z riešení spočíva v tom, že si tohtoročné Vianoce zjednodušíte. Ako na to?

Ako budovať pokojné a láskavé prostredie v rodine?

Každý rodič túži vytvoriť pre svoje dieťa to najlepšie rodinné prostredie. Túžime žiť v láske, v radosti a vo vzájomnom pochopení. Ako to však dosiahnuť?

Ako sa stať silnejším a nezávislejším človekom?

K základným potrebám každého človeka patrí túžba po samostatnom a zmysluplnom živote. Takmer každý človek túži žiť nezávisle, rozhodovať o vlastnom živote, prevziať zodpovednosť za seba a svoje rozhodnutia.

Zábavné pohybové hry pre deti

Určite máte občas v škole, v školskom klube detí alebo na krúžku dostatok času aj na hry. Deti sa veľmi rady hrajú a pri hre sa vedia dokonale zabaviť a odreagovať. Vhodné je, keď zábavnú hru dokážete spojiť aj s pohybom. Existuje obrovské množstvo hier. Keď cítite, že nálada v kolektíve je pochmúrnejšia, skúste sa s deťmi zahrať niektoré z nasledujúcich zábavných pohybových hier.