Jaroslava Koníčková

10 najčastejších dôvodov, ktoré vás brzdia na ceste k úspechu

Úspešní ľudia majú svoj vlastný štýl myslenia, používajú vlastné princípy a techniky. Sú sami sebou, idú za tým, čo si vytýčia ako cieľ. A naopak, mnohí ľudia sa nemôžu dopracovať k úspechu hlavne kvôli tomu, lebo ich brzdia rôzne výhovorky či dôvody.

Deti, ktoré sa v materskej škole hrajú kolektívne hry, mávajú menej problémov v škole

Britský výskum ukázal, že deti, ktoré sa v predškolskom veku naučia hrať s inými deťmi, majú vo vyššom veku tendenciu k lepšiemu duševnému zdraviu.

10 spôsobov, vďaka ktorým bude vaše dieťa cítiť, že je milované

Existuje nekonečné množstvo odborných názorov na tému výchova detí. Samozrejme, ani jeden nefunguje na sto percent, lebo každé dieťa je jedinečné. No všetci sa zhodujú v tom, že najdôležitejšou vecou, ktorú môžete ako rodič urobiť, je zabezpečiť, aby vaše deti vedeli, že ich máte radi.

6 užitočných stratégií, ktoré pomáhajú pri výchove detí

Aj vám deti občas skáču po hlave a neviete si rady? A máte z času na čas pochybnosti o tom, či svoje dieťa vychovávate tak, aby z neho vyrástol šťastný a spokojný človek? Takéto otázky trápia každého rodiča. Výchova detí nie je jednoduchá záležitosť a občas je dobré nechať si poradiť od odborníkov na výchovu.

Ako rozvíjať a udržať si lásku na celý život?

Láska je veľký dar. Pokiaľ je vzájomná a obojstranná, tak dvojnásobný. Napriek tomu sa mnohým párom nedarí pocity zamilovanosti a lásku udržať. Čo robiť, aby ste krásne pocity súvisiace s láskou cítili čo najdlhšie?

Ako sa hrať s predškolákmi cez prázdniny tak, aby sa postupne pripravovali do školy?

Nástup dieťaťa do prvého ročníka predstavuje veľkú zmenu nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Ako pripravovať budúceho prváčika hravou formou na školu? Možno vás inšpiruje niektorý z nasledujúcich nápadov.

Pravdy, ktoré vás v živote posilnia

Existuje množstvo známych faktorov, ktoré keď si človek uvedomí a dokáže ich praktizovať, život sa mu postupne začne meniť pozitívnym smerom. Čo by ste si mali uvedomiť, ak chcete žiť plnohodnotný a šťastný život?

7 pravidiel spokojnej a šťastnej rodiny

Každý rodič túži vytvoriť pre svoje dieťa to najlepšie rodinné prostredie. Túžime žiť v láske, v radosti a vo vzájomnom pochopení. Ktoré pravidlá dodržiavajú šťastné rodiny?