Jaroslava Koníčková

6 stratégií , ktoré pomáhajú zmierniť úzkosť učiteľa

Práca učiteľa je čoraz náročnejšia. Mnohí často pociťujú úzkosť alebo stres. Ktoré techniky im môžu pomôcť nadobudnúť väčší pokoj?

Čo robiť, aby deti chceli s vami spolupracovať?

Každý rodič túži po krásnych vzťahoch, vzájomnom porozumení, príjemnej komunikácii či spolupráci so svojimi deťmi. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dopracovať k tomuto cieľu.

10 spôsobov, ako sa zbaviť perfekcionizmu počas sviatkov

Ľudia si sviatky často spájajú s radosťou, smiechom a milými spomienkami. Toto obdobie však môže byť pre tých, ktorí majú sklony k perfekcionizmu, zdrvujúce a stresujúce. Všetok tlak na splnenie nerealistických očakávaní môže spôsobiť zbytočný stres.

Ako rozvíjať viac pozitivity v sebe i okolo seba?

Je celkom normálne, že sa počas zimných mesiacov u niektorých ľudí viac prejavuje mrzutosť alebo pociťujú vo zvýšenej miere stres a úzkosť. Čo môžeme robiť, aby sme do života vniesli viac pozitivity a radosti?

10 spôsobov, ktoré pomáhajú žiakom identifikovať ich emócie

Dnes je už veľmi dobre známe, že deti si nevystačia iba s osvojeným množstvom informácií o svete, ale potrebujú sa dozvedieť viac aj o tom, kým sú, ako ich vníma okolie, aké majú potreby, želania a tiež to, aké emócie prežívajú.

Dva spôsoby, ktoré vám pomôžu znova sa zamilovať do toho istého človeka

Vedci v tom dnes majú jasno. Láska vzniká v mozgu. Áno, ani tá najromantickejšia nemá veľa spoločného s naším srdcom, to sa nám len rozbúcha pri pohľade na milovanú osobu. Láska sa odohráva v hlave a má veľa spoločného s chémiou v našom tele. Niekto sa zamiluje skôr, iným to trvá dlhšie. Niektorí ľudia sa nedokážu zamilovať vôbec a niektorí sa dokážu do jedného človeka zamilovať aj viackrát.

Ako môže učiteľ pomôcť žiakom pri učení?

V tomto článku ponúkame niekoľko tipov, ktoré môžu žiakom a študentom výrazne pomôcť v procese vzdelávania.

7 vecí, po ktorých túži nahnevané dieťa, aj keď vám to nepovie

Keď dieťa niečo nahnevá, môže sa prestať komunikovať s rodičmi. Síce nehovorí vety či slová, ale ukrýva v sebe veľa toho, čo by chcelo povedať, len možno nemá na to silu. V článku sa pozrieme na to, čo deti v takýchto situáciách najviac trápi.