Vyčarujte si úsmev na tvári častejšie

  

Sedela som na lavičke v kúpeľnom meste pred hotelom a čakala na kamarátku. Bol naozaj nádherný deň. Obloha ako vystrihnutá z pohľadnice. Pred  hotelom sa vystriedalo ľudí viac než dosť. Jedni prichádzali, ďalší odchádzali, nasadali do krásnych áut. Krásni, väčšinou mladí, plní sily a energie. Pri pohľade na nich mi však niečo chýbalo.

Kamarátka sa konečne objavila, a tak sme sa vybrali chodníkom cez les do mesta.  Ticho a spev vtákov, ktoré nás cestou sprevádzali, zrazu prehlušil spev pesničiek a veselý smiech. Neďaleko skupina trampov balila svoj stan, niektorí z nich si spievali, ďalší hrali na gitarách. V tej chvíli som zistila, čo mi na lavičke v parku chýbalo, keď som sa dívala do tvárí ľudí. Bola to radosť, úsmev, smiech či akési nadšenie z toho, čo práve v tej chvíli môžu prežívať. Hovorí sa, že každý deň by sme sa mali nájsť dôvod na úsmev. Možno sa zdá, že je to nemožné, ale keď sa na túto problematiku pozriete podrobnejšie, vždy môžete nájsť niečo, čo vás poteší.

 

 

1. Počúvajte svoje obľúbené piesne. Môžete ich počúvať pri varení, upratovaní, cestovaní alebo aj pri opaľovaní, ak sa práve s niekým nerozprávate. Hudba dokáže s našou náladou urobiť zázraky.

 

2. Myslite na niekoho, kto má pozitívny vplyv na váš život. Zatvorte svoje oči a naplňte svoju myseľ pozitívnou energiou a inšpiráciou. Spomeňte si na príjemné spoločné chvíle prežité v spoločnosti pozitívnych ľudí.

 

3. Tešte sa na niečo alebo niekoho. Vždy existuje niečo, na čo sa človek môže tešiť. A tešte sa z maličkostí. Veď ak sa nedokážete radovať z maličkostí a z krásy, ktorá je okolo nás, veru  ani drahé a luxusné veci v nás nevzbudia pocit radosti a šťastia. Veď jedným z mnohých tajomstiev šťastného života je stály prúd malých radostí, ich sústavné si uvedomovanie a neustála vďaka za ne. Trampom v lese vôbec neprekážalo, že spali pod holým nebom a keď sa aj ráno neokúpali v kúpeľni luxusného hotela,  netrápili sa preto, nič im  nepokazilo dobrú náladu a naďalej rozdávali úsmevy všetkým okoloidúcim. Už Albert Einstein povedal: „ Radosť vidieť a rozumieť jej, to je ten najkrajší dar.“

 

 úsmev-citáty-eduworld.sk

4. Tešte sa z letného slnka. Všimli ste si niekedy, ako sa ľuďom zlepší nálada, keď vyjde slnko? Leto je ako stvorené na radosť. Buďte čo najviac vonku, v lese, pri vode a tešte sa zo slnečných lúčov. Vychutnávajte si ich čo najčastejšie. Všímajte si radosť ľudí navôkol, rýchlo sa ňou „nakazíte“ aj vy.

 

5. Robte ľuďom malé prekvapenia. Zavolajte niekomu, koho máte radi a povedzte mu to. Bude šťastný a jeho radosť preskočí aj na vás. Alebo pozvite niekoho len tak na zmrzlinu. Prekvapujte iných, pripravujte pre priateľov nevšedné malé pozornosti. Toto je tá najrýchlejšia cesta k tomu, aby ste mali úsmev na tvári nielen pár minút. Možno vás bude sprevádzať aj niekoľko dní.

 

6. Aspoň v lete sa zbavte zbytočných  očakávaní. Chcete, aby sa veci vyvíjali podľa vašich predstáv, aby boli ľudia takí, akých si prajete, aby sa počasie menilo podľa vašich prianí? Dajte tieto očakávania bokom a zbavte sa tak zbytočného tlaku.

 

7. Tancujte. Je jedno koľko máte rokov. Využite možnosť zúčastniť sa nejakého festivalu alebo zábavy a vytancujte sa do sýtosti. Ak máte zábrany a bojíte sa, že sa na vás niekto pozerá, choďte sa vytancovať mimo vášho okresu alebo kraja. Tanec pôsobí naozaj oslobodzujúco a dodá vám veľa energie a radosti.

 

8. Športujte vonku. Aspoň v lete vymeňte telocvičňu za prírodu. Čerstvý vzduch, modrá obloha, usmievavé slnko, to sú tie správne koreniny pre váš úsmev. Nikdy nezradia a zintenzívnia vaše cvičenie.

 

Toto je iba zopár nápadov, ktoré vám pomôžu vyčariť úsmev na tvári. Aj dnes na vás čaká veľa drobných radostí, či už v podobe stretnutí s ľuďmi, pracovných úspechov alebo iných prekvapení. Nech to už bude čokoľvek, nezabudnime sa radovať, usmievať a ďakovať za všetko krásne, čo môžeme prežívať.

 

úsmev-život-citáty-eduworld.sk

Zdieľať na facebooku