Aktivity do teplého počasia, ktoré si deti zamilujú

Aktivity do teplého počasia, ktoré zabavia a tiež zlepšia fyzickú kondíciu.
Aktivity do teplého počasia, ktoré zabavia a tiež zlepšia fyzickú kondíciu. / Zdroj: livingly.com

Plánujete robiť narodeninovú oslavu, na ktorú prídu kamaráti vašich detí alebo sa len konečne stretnete celá rodina pokope? Hry, ktoré vám prinášame môžete vyskúšať aj na obyčajnej rodinnej grilovačke, zahŕňajú totiž zdravú fyzickú aktivitu pre celú rodinu a najmä deti. Či už to bude stretnutie na záhrade alebo v parku, tieto zábavné vonkajšie aktivity budú baviť všetkých. Vyskúšajte ich aj vy.

 

Hra praskanie balónov

Deti utekajú po svojej ceste k víťazstvu, avšak majú tam nástrahy v podobe iných hráčov. Všetkým hráčom sa priviažu dva balóniky o nohy, keď sa pustí hudba musia utekať do cieľa, avšak vzájomne si balóny musia praskať, aby protihráč nemal šancu vyhrať. Ak je medzi deťmi väčší vekový rozdiel a pri behu by bolo samozrejmé, kto vyhrá, môžete dať deti do kruhu ako pri stoličkovom tanci.

 

 

Hra červené a zelené svetlo

Hra je určená pre menšie aj väčšie skupinky, spočíva v tom, že jeden vybraný hráč stojí pred všetkými vzdialený asi 15 metrov a predstavuje semafor. Hráč, ktorý je semafor musí byť otočený k ostatným chrbtom, keď povie "zelené svetlo", hráči sa môžu hýbať, keď povie "červené" musia zastať a on sa môže otočiť. Ten, kto nestojí ako socha, vypadáva. Hra končí, ak sú všetci hráči vonku alebo sa niekto dotkol semaforu.

 

Hra horúci zemiak

Cieľom tejto loptovej hry je bežať čo najrýchlejšie od osoby, ktorá hádže loptu a vyhnúť sa „horúcemu zemiaku“. Používajte mäkkú loptu, aby nikomu neublížila.

 

Pravidlá hry:

1. Vyberte jednu osobu, ktorá bude uprostred, tá osoba má aj loptu, všetci ostatní musia stáť v dosahu ruky od hráča.

 

2. Stredná osoba vyhodí loptu a keď je vo vzduchu ostatní hráči môžu začať utekať, aby ich lopta netrafila. Keď vyhadzovač opäť chytí loptu a zakričí slovo "zemiak", musia okamžite všetci zamrznúť a ostať tam, kde sú.

 

3.  Vyhadzovač si potom môže vybrať jedného hráča, pri ktorom bude hádzať loptu, ten sa jej môže uhýbať, ale nesmie sa pohybovať nohami, takže iba rukami, trupom či hlavou. Ak ho lopta zasiahne dostane písmenko „z“ a ide do stredu ako vyhadzovač lopty.

 

4. Hra sa končí vtedy, keď má niekto všetky písmenká slova zemiak.

 

Hra sardinky v konzerve

Z pomedzi detí sa vyberie jedno, ktoré sa ide niekam skryť, ostatní ho musia potom hľadať. Ak ho nájdu nezakričia, ale pridajú sa k nemu do úkrytu. Všetci, postupne nájdu skryté deti a pridajú sa k nim. Nakoniec by sa mali stretnúť všetci v úkryte a potlačiť sa tam, ako sardinky, hra sa vtedy končí.

 

Hra ukradni slaninu

Zábavná outdoorová hra, ideálna pre deti v predškolskou veku. Prichystajte deťom prekážkovú dráhu, v ktorej budú musieť podliezať, priraďovať, ale aj počítať. Na konci prekážkovej dráhy bude na stole čakať „slanina“, môže to však byť aj nejaké ovocie či zelenina, teda čokoľvek, čo majú deti rady. Ten, kto je najrýchlejší, vyhráva. Hra je vhodná aj pre jedno dieťa, síce nebude súťažiť, ale na to, aby dostalo svoje obľúbené ovocie, musí vynaložiť úsilie a zapojiť všetky zručnosti, ktoré sa doteraz naučilo.

 

Zdroj: Bigstock

Hra vodné balóny

Aktivita je vhodná pri teplom počasí, kedy môžu mať deti na sebe plavky. Naplňte balóniky vodou. Deti môžu balóny hádzať do seba alebo do terču. Tiež si ich môžu iba prehadzovať vo dvojici a čakať, kedy balón praskne a budú celé mokré. Hru môže hrať dieťa samo, ale aj vo väčšej skupinke.

 

Zdroj: i.pinimg.com

Hra prelievanie vody

Jedno dieťa dostane na hlavu pohár či vedierko s vodou. Ostatní ležia na zemi a na hrudníku majú svoje vedierka. Hráč, ktorí ma pohár na hlave príde k prvému, ktorý leží na zemi a snaží sa pomocou náklonu vodu preliať tomu, čo leží na zemi, tak aby ležiaci hráč nebol celý mokrý. Dieťa, ktoré bolo teraz na zemi sa postaví a dá si pohár na hlavu, ide k ďalšiemu a opakuje to, čo dieťa pred ním. Takto by sa mali vystriedať všetky deti.

 

Zdroj: livingly.com

Zdieľať na facebooku