Farebné kriedy, s ktorými pomaľujete chodníky, zvládnete vyrobiť aj doma

Vytvorte si s deťmi kriedy na cestu.
Vytvorte si s deťmi kriedy na cestu. / Zdroj: ladyandtheblog.com

Kreslenie kriedami po chodníkoch je zábava na dlhé hodiny. Takéto kriedy si navyše môžete vyrobiť aj sami.

 

Deti trávia počas teplých mesiacov veľa času vonku a popritom vymýšľajú, ako sa zabaviť. Často si nájdu hlavne také aktivity, pri ktorých nezostanú čisté, teda skákanie do kaluží, lozenie po stromoch a preliezkach alebo váľanie sa len tak v tráve, pretože práve z takýchto aktivít majú deti najväčšiu radosť. Ale možno si spomínate na vaše detstvo, kedy bolo veľmi obľúbené aj kreslenie kriedami na chodník. O nič menej atraktívna aktivita pre deti to nemusí byť ani dnes. Je to niečo, kde môžu ukázať svoju kreativitu nielen rodičom, ale aj všetkým okoloidúcim či susedom. A skôr ako sa pustia do kreslenia kriedami po chodníkoch, môžu si ich aj samy vyrobiť. Pozrite si recept na jednoduchú výrobu farebných kried, s ktorými si deti môžu maľovať dlhé hodiny.

 

Zdroj: ladyandtheblog.com

 

Kriedy sú ľahko zmývateľné, takže ak zaprší, pekne sa zmyjú. Nemusíte mať preto obavy, či je to bezpečné a pokojne dovoľte deťom, aby nakreslili svoje obrovské umelecké diela.

 

Budete potrebovať:

  • 2 šálky kukuričného škrobu
  • 2 šálky vody
  • potravinárske farbivo
  • 8 malých pohárikov
  • štetce

 

Postup:

Zmiešajte kukuričný škrob a vodu, rozdeľte zmes do malých pohárikov. Do každej nádoby primiešajte inú farbu.

Krieda nebude tuhá, ako ju poznáme, ale v tekutej forme, preto deti musia použiť štetce na maľovanie obrázkov na chodník. Zmes veľmi rýchlo schne, po zaschnutí sú farby veľmi jasné.

 

Zdroj: ladyandtheblog.com

 

Ak vaše deti nevedia, čo si majú nakresliť, prinášame vám tiež niekoľko tipov, ktoré im pomôžu načerpa inšpiráciu a otvoria kreatívne myslenie.

 

 

Zdieľať na facebooku