Články: Pre študentov
O projekte

 

Technika maľovanie prstami deti určite očarí

Hanka Herinková
Autor článku
Zdroj: actividades.dibujos.net
Deti si pomocou maľovania prstov rozvíjajú motoriku, cibria predstavivosť a trpezlivosť. / Zdroj: actividades.dibujos.net

Pre deti, ktoré začínajú prejavovať záujem o kreslenie, ale ešte nie je ich motorika dostatočne vyvinutá, je práve maľovanie prstami veľmi prospešné a aj prirodzené. Rozvíjajú tvorivé schopnosti, zlepšujú si motoriku a učia sa koordinovať zápästie. Posilňujú svaly prstov a hlavne sa učia trpezlivosti a cibria predstavivosť.

 

Maľujte spolu s deťmi spoločne. So staršími deťmi môžete maľovať tak, že si vy aj dieťa nakreslíte obrázok samostatne a s mladšími tak, že dieťa urobí odtlačky prstov na papier a vy dokreslíte zvyšok obrázka. Nezabudnite, že keď sa bude meniť farba, musí si dieťa vždy umyť prsty, aby bol obrázok pekný, farebný. Pripravte sa aj na to, že farba môže byť všade, dajte si na stôl gumený obrus alebo staré noviny, ktoré zabránia neporiadku a ochránia nábytok.

Zdroj: i.pinimg.com

 

Zvieratká, príroda, postavičky - nakresliť si môžete čokoľvek

Maľovať prstami sa dá čokoľvek, deti si odtlačia prsty a vy už môžete dokresliť čokoľvek. Opýtajte sa detí, čo by to malo byť a dokreslite to, čo im napadlo alebo použite vašu fantáziu. Z odtlačku môže byť kvet, auto, motýľ, jednoducho všetko, čo si deti vymyslia.

 

Zdroj: artsycraftsymom.com

Zdroj: trueaimeducation.com

Zdroj: homeschoolmasteryacademy.com

Zdroj: goodhousekeeping.com

Zdroj: hellowonderful.co

Zdroj: actividades.dibujos.net

Zdroj: actividades.dibujos.net

Zdroj: artes.uncomo.com

Zdroj: www.easypeasyandfun.com

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.