Vytvorte si s deťmi zábavnú knihu tvárí

Vytvorte si s deťmi knihu zábavných ľudských tvárí.
Vytvorte si s deťmi knihu zábavných ľudských tvárí. / Zdroj: iheartcraftythings.com

Počuli ste za posledné dní od vašich detí slová „nudím sa“? Pomôžte im vytvoriť zábavnú knihu tvarí. Deti rady kombinujú rôzne oči, ústa či dokonca kravaty, ktoré dajú dokopy úplne nezmyselných až bizarných ľudí. Keď si takúto knihu doma zostavíte, môže sa s ňou zabávať celá rodina a vaše ratolesti sa už nudiť nebudú.

 

Zdroj: iheartcraftythings.com

 

 Budete potrebovať: 

- výkres, z ktorého urobíte kartičky,

- farebný papier,

- kartón, vďaka ktorému bude kniha pevná,

- dierkovač,

- pravítko,

- tri kovové kruhy, špagáty, ktorými kartičky zošijete, môžete tiež použiť pákový zakladač, ktorý poslúži ako obal knihy,

- nožnice,

- predmety, ktoré chcete prilepiť na jednotlivé kartičky, napríklad rám okuliarov, nalepovacie oči a podobne,

- pastelky/fixy, ktorými si deti nakreslia jednotlivé časti ľudskej tváre.

 

Zdroj: iheartcraftythings.com

 

Pustite sa do práce: 

1. V prvom kroku si nastrihajte rovnako veľké kusy výkresu alebo farebného papiera (z neho si môžete vytvoriť knihu v tvare tekvice, ktorá môže byť vo finále strašidelná, ale aj zábavná), ak teda idete robiť tekvicovú knihu, nezabudnite rohy papierov trošku zaobliť. 

 

2. Rozstrihaný papier si rozdeľte na tri kôpky, ktoré môžete potom zošiť niťou alebo dať do pákového zakladača, ak nepoužívate zakladač, papiere sa musia zošiť spolu s kartónom. 

 

3. Ak máte kartičky pripravené, už ich treba iba pokresliť a nalepiť jednotlivé predmety, ktoré ste si nachystali. Nezabudnite fantázii sa medze nekladú a deti si tak môžu nakresliť oči akejkoľvek farby sa im páči, veľké i malé nosy. Ústa môžu byť usmiete, smutné, zuby biele ako perly či dokonca krivé, je to predsa zábavná kniha, ktorá slúži pre zábavu. 

 

Zdroj: iheartcraftythings.com

 

Teraz sa môžete zabávať celá rodina, každý člen si môže zostaviť svojho favorita. Hrať to môžete aj tak, že si zavriete oči a vyberáte jednotlivé časti, pričom z toho môže byť ešte väčšia bizarnosť. 

 

Zdroj: iheartcraftythings.com

 

 

Zdieľať na facebooku