Chcete sa učiť angličtinu online? Tieto netradičné weby vám s tým určite pomôžu!

Dobré weby na učenie angličtiny môžu vyzerať aj trochu inak.
Dobré weby na učenie angličtiny môžu vyzerať aj trochu inak. / Foto: Pexels

Angličtina nie je žiadna drina, no povedzme si pravdu, že mnohým z nás nejde tak dokonale, ako by sme chceli. Na učenie angličtiny sú rôzne metódy od kurzov až po pozeranie filmov. Na každého z nás funguje niečo iné, každému sa učí jazyk lepšie inak, a preto sme si pre vás pripravili zopár netradičných stránok, vďaka ktorým sa môžete odteraz angličtinu učiť ľahšie.

 

Mr. Duncan

Muž, ktorý učí angličtinu videami na YouTube. Dnes máme množstvo videí a youtuberov, ktorých môžeme sledovať a tak sa učiť anglicky, ale tento učiteľ  vám všetko vysvetlí a ešte sa pri ňom aj zasmejete. Na svojom kanáli má už 102 videí, v ktorých sa snaží ľudí naučiť po anglicky.

 

Humans of New York

Túto stránku nájdete na Facebooku a sú na nej príbehy ľudí žijúcich v New Yorku. Krátke, výstižné, smutné šťastné, inšpirujúce, presne také, aké sú ich životy. Táto stránka vám pomôže zlepšiť si čítanie v angličtine.

 

 

How do you do

Radi komunikujete a neustále vyhľadávate spoločnosť? Skúste stránky, na ktorých sa môžete „porozprávať“ s cudzími ľuďmi o rôznych témach, či je to o vašom domácom miláčikovi alebo o deťoch. Na konverzácie si vyberajte iba domácich, ktorí majú prirodzenú angličtinu bez chyby a vy ste sa tak mohli lepšie učiť.

 

Test Your English

Vašou prvou úlohou bude test, vďaka ktorému zistíte, ako na tom ste. Vašu úroveň porovná systém  s ostatnými používateľmi. Test si môžete zopakovať napríklad o 6 či 12 mesiacov a zistiť, ako ste pokročili v jazyku.

 

Nightswapping

Radi cestujete, ale nechcete platiť veľké peniaze za ubytovanie? Skúste nightswapping. Všetko spočíva v tom, že sa môžete ubytovať zadarmo u niekoho, kto ponúka ubytovanie. Nič neplatíte, ale za to ubytujete niekoho zase vy. Takto môžete cestovať a spoznávať rôzne anglicky hovoriace krajiny, takže to bude veľkým prínosom pre vašu angličtinu.

 

Future Learn

Dnes môžete nájsť veľké množstvo online kurzov, ktoré sú kvalitné a zadarmo. Väčšina ľudí má problém s tým, že by som sa tomu venovala chvíľu, a potom ich to prestane baviť. Pokiaľ sa chcete pustiť do online kurzu zadarmo, nájdite si tú správnu motiváciu, buďme disciplinovaní a dokážte to.

 

Voice of American News

Radi čítate a počúvate? Tento informáciami nabitý web je pre všetkých, ktorí majú chuť sa učiť angličtinu. Môžete si pustiť rádio alebo vybrať program s obľúbenými témami. Všetky videá sú s titulkami a podklady sú rozdelené do troch úrovní. Takže sa môžete postupne posúvať vyššie.

 

Easy English

Easy English propaguje učenie bez učebníc. Na YouTube nájdete ich videá, v ktorých sú rozhovory s náhodnými ľuďmi na ulici, ktorí odpovedajú na rôzne otázky. Všetky videá majú titulky, takže sa nemusíte báť, že by ste niečomu nerozumeli.

 

Lyrics Training

Máte radi hudbu a väčšinu slov sa učíte práve z textov pesničiek? V tejto aplikácii si jednoducho vyberiete song, nastavíte level vašej angličtiny a začnete hrať. Vašou prácou bude dopĺňanie chýbajúcich slov, podľa toho aký level ste si nastavili.

 

Bab.la

Na tejto stránke môžete nájsť používateľov z 27 krajín sveta. Všetky slovíčka sú prekladané do kontextov viacerých fráz, čo je veľkým prínosom. Pretože samotné slovo nám väčšinou nič nepovie a takto si môžeme jeho použitie ľahšie zapamätať.

 

Čítajte viac o téme: Cudzie jazyky
Zdieľať na facebooku