7 zaujímavých tipov na ručne vyrobené abecedy pre vašich predškolákov

Ručne vyrobené abecedy vhodné ako darček potešia všetky deti, ktoré lákajú písmenká.
Ručne vyrobené abecedy vhodné ako darček potešia všetky deti, ktoré lákajú písmenká. / Foto: Sashe

Vianočné obdobie, za ktorým sme len nedávno zatvorili dvere, sa nám opäť neúprosne blíži. Mnoho rodičov i starých rodičov si láme hlavu nad tým, čo darovať svojím deťom pod stromček. Máme pre vás zopár tipov na „handmade“ darčeky, ktoré vaše deti v predškolskom veku nielen potešia, ale vďaka ich používaniu sa aj niečo naučia.

 

1. Látková kniha Moja prvá abeceda

Zdroj: sashe.sk

 

Látková kniha Moja prvá abeceda v seba spája knihu i hračku, ktorá dieťa hravo oboznamuje s písmenkami. Jej pútavý dizajn určite zaujme nejedno detské očko. Upúta ho aj vďaka svojemu nezvyčajnému látkovému prevedeniu, deti sú najviac zvyknuté na papierové knihy, preto ich toto prevedenie ešte viac upúta. Látka je na dotyk príjemnejšia a to je pre dieťa niečo nové a zaujímavejšie. Kniha obsahuje 8 strán, ktoré sú potiahnuté látkou. Na každej z nich sa dieťa oboznámi s 2 písmenkami abecedy pomocou obrázkov a otázok, ktoré nadväzujú na uvedený obrázok. Kniha je spracovaná tak, aby sa s ňou bolo možné pracovať už s menšími 2 - 3 ročnými detičkami, ale aj s predškolákmi.

 

Foto: Sashe.sk

 

Knižku si môžete zakúpiť v online handmade obchode Sashe na: www.sashe.sk

2. Drevené kocky

Zdroj: sashe.sk

Sada 10 drevených kociek môže vašim deťom poslúžiť nie len na hru ale aj vzdelanie. Detičky si z nich môžu stavať rôzne veže, radiť za sebou a skladať slová alebo hľadať slová na písmenko, ktoré im po hode kockou zostali. Aby sa im kocky nepostrácali, pomôže im plátenné vrecúško, ktoré udrží všetky kocky pohromade.

 

Kocky môžete zakúpiť v online handmade obchode Sashe na: www.sashe.sk

3. Kreatívna abeceda Šikulkovo

Zdroj: sashe.sk

 

Abeceda šikulkovo obsahuje 26 písmenok abecedy, 26 krúžkov s obrysom písmenok, šnúrky na navliekanie a 2 hárky návodov na prácu s  abecedou. Deti si pomocou krúžkov a šnúrky môžu robiť rôzne náhrdelníky, na ktoré budú skladať svoje mená, názvy zvieratiek alebo predmetov. Pri jej využití sa kreativite medze nekladú.

 

 

Abecedu šikulkovo môžete kúpiť v online handmade obchode Sashe na: www.sashe.sk.

4. Sada pečiatok - veľké písmená a symboly

Zdroj: sashe.sk

Sada obsahuje 30 kusov pečiatok, deti si tak môžu vytlačiť rôzne mená, názvy predmetov, zvieratiek a pomaly sa oboznamovať s abecedou. Deti môže zaujať vďaka svojej nevšednosti a tiež tým, že sa hravou formou učia opäť niečo nové.

Pečiatky môžete zakúpiť v online handmade obchode Sashe na: www.sashe.sk.

5. Vzdelávacia hra ABECEDA

 

Vzdelávacia farebná pomôcka, ktorú tvorí ruksačik s potlačou obrázkov a písmen. Hracia podložka, kde je 26 látkových pevne vystužených kartičiek s písmenkami. Na podložke sa nachádzajú políčka, pričom na každom je nejaký obrázok a k nemu prislúchajúce písmeno. Dieťa zaujme svojim príjemným materiálom, jej farebné prevedenie a jednotlivé obrázky sú taktiež veľkým lákadlom. Hru môže využiť tak, že jednotlivé písmenká priraďuje k obrázku, na ktoré sa slovo začína a tak sa učí abecedu.

 

Zdroj: sashe.sk

Vzdelávaciu podložku s abecedou môžete zakúpiť v online handmade obchode Sashe na: www.sashe.sk

6. Drevená abeceda

Zdroj: sashe.sk

 

Sada drevených písmeniek obsahuje až 150 kusov písmen, jednu sadu číslic a drevenú krabicu na uskladnenie.

Deti si môžu skladať slovíčka, taktiež vytvárať číselné kombinácie. Vašich najmenších môže zaujať toto nezvyčajné drevené prevedenia. Hmat je jedným z najsilnejších zmyslov, a preto si deti môžu vďaka týmto písmenkám abecedu rýchlejšie zapamätať.

 

 

Drevené písmenká môžete zakúpiť v online handmade obchode Sashe na: www.sashe.sk

Abeceda, ktorá oživí každú detskú izbu

Na Sashe.sk nájdete aj rôzne farebné variácie písmen, s ktorými môžete vyzdobiť steny izby vášho dieťaťa. Na objednávku si tak môžete vyskladať jeho meno napríklad aj takto:

 

Foto: sashe.sk

Foto: sashe.sk

Foto: sashe.sk

Písmenká na vyskladanie mena môžete objednávať v online handmade obchode Sashe na:

www.sashe.sk/katykreativ/detail/10cm-pismenka-3

www.sashe.sk/katykreativ/detail/8cm-pismenka-3

www.sashe.sk/katykreativ/detail/malovane-pismenka-1

Zdieľať na facebooku