Kariéra

Zvyky, ktoré môžu viesť k vašej zlej povesti na pracovisku

Vzťahy na pracovisku predstavujú zložitú a jemnú pavučinu. Každý človek túži vykonávať svoju prácu v priateľskej a vľúdnej atmosfére. Učitelia v práci trávia veľké množstvo času a prácu si často nosia aj domov. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa v práci cítili dobre, boli spokojní, vyrovnaní a úspešní. Ale opak je však často pravdou.

Stratégie, pomocou ktorých môže vedenie školy vytvárať pozitívnu atmosféru

Keď riaditelia udržiavajú v škole optimistickú a pozitívnu atmosféru, učitelia pracujú s väčšou istotou a spolupracujú efektívnejšie. Pozitívne vedenie vedie k zvýšeniu produktivity, spokojnosti a šťastia v práci.

Problémy s kariérovým poradenstvom na školách

Čo je kariérne poradenstvo a ako skutočne pomáha pri hľadaní povolania?

Hľadáme redaktorku: Si učiteľka a rada píšeš? PRIDAJ SA K NÁM!

Poznáš naše články a myslíš si, že by si ich písanie zvládla na rovnakej, alebo ešte lepšej, úrovni aj ty? V našom tíme budeš vítaná s otvorenou náručou!

Ministerstvo hľadá riaditeľov pre svoje priamo riadené organizácie

inisterstvo školstva hľadá riaditeľov pre svoje štyri priamo riadené organizácie – Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), Výskumnú agentúru a Iuventu.

Ako môže učiteľ prekonať lenivosť?

Aj učitelia sú len ľudia a tiež majú dni, kedy sa im nechce vytiahnuť zo zborovne ani päty. Ako si s tým poradiť?

Hľadáme učiteľku, ktorá rada píše!

Ak si akčná učiteľka, ktorá doslova „žije svetom detí“, túžiš po zlepšovaní podmienok v školstve a máš blízko k písaniu, ozvi sa nám. Portál eduworld.sk hľadá možno práve teba.

Aj učitelia môžu pomôcť deťom premýšľať o budúcnosti

Začiatok roka nám dáva príležitosť na to, aby sme sa trochu zastavili, popremýšľali, či stanovili nové ciele. Prečo sa tomu nevenovať i v školách?