Dištančné vzdelávanie

MPC vyhlásilo výzvu na spracovanie najlepších pedagogických skúseností

Výzva na spracovanie najlepších pedagogických a odborných skúseností je zameraná na skúsenosti s dištančným vzdelávaním žiakov.

Klub 500: Vláda by mala prijať novú filozofiu boja proti COVID-19

Vláda SR by mala prijať novú filozofiu boja proti pandémii ochorenia COVID-19. Myslia si to zamestnávatelia združení v Klube 500.

Komunikácia rodičov a učiteľov je dôležitá aj počas pandémie COVID-19

Školy by nemali zabúdať na komunikáciu s rodičmi ani počas dištančného vzdelávania. V tomto období pociťujú rodičia väčšiu neistotu ohľadne vzdelávania svojich detí a môžu mať množstvo otázok. 

Požadovať od žiakov zapnuté kamery na hodine? Vedci hovoria o viacerých pozitívach

Otázka, ktorú ale aj po mesiacoch vyučovania na diaľku rieši opakovane mnoho učiteľov je, či by mali mať deti povinne na hodinách zapnuté kamery.

Prezenčné vyučovanie bolo v utorok obnovené v 1415 školách

Prezenčné vyučovanie bolo v utorok k 10.00 h obnovené dokopy v 1415 školách. Informovalo o tom ministerstvo školstva.

Ministerstvo školstva zatiaľ neeviduje zoznam škôl, ktoré sa otvorili

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zatiaľ neeviduje zoznam škôl, ktoré sa otvorili k pondelku 8. februára.

SKU vyzýva zriaďovateľov škôl na dodržiavanie platných vyhlášok

Slovenská komora učiteľov vyzýva zriaďovateľov škôl a školských zariadení na dodržiavanie platných vyhlášok a metodiky COVID automatu pri znovuotvorení škôl a školských zariadení.

Ministerstvo školstva nezbiera údaje o počte žiakov, ktorí sú v týchto dňoch v MŠ či ŠKD

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR nezbiera údaje o počte žiakov v školských kluboch detí (ŠKD) a v materských školách (MŠ), ktorí do nich v týchto dňoch môžu chodiť. Ide o deti zákonných zástupcov z kritickej infraštruktúry, zdravotníkov a deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu.