Neziskové organizácie

Učitelia v programe Teach for Slovakia nezaháľajú ani počas prázdnin

Napriek tomu, že prázdniny sú v plnom prúde, 19 účastníkov programu Teach for Slovakia sa pripravuje na svoje nové dvojročné učiteľské povolanie v Letnej škole.

LEAF Award: Už po tretí krát ocenili inšpiratívne osobnosti za ich prínos a zlepšovanie spoločnosti vo svojom okolí

Občianske združenie LEAF vyhlásilo laureátov 3. ročníka ocenenia LEAF Award.

P. Dráľ: Najväčším problémom školstva nie je objem peňazí, ale ich neefektívne rozdeľovanie, neinvestovanie do ľudí a nejasná zodpovednosť za kvalitu

PETER DRÁĽ je známy analytik a lektor v oblasti vzdelávania. Spolupracuje s viacerými neziskovými organizáciami doma i v zahraničí. Najbližšie plánuje v rámci projektu Školy pre všetkých detailne mapovať potreby škôl. Čo má byť výsledkom 3-ročného snaženia jeho tímu? Ako plánujú pomôcť školám?

Ako sa dokázalo vďaka pomoci druhých zmeniť átrium dúbravskej základnej školy

Všetci vieme, že na prostredí, v ktorom naše deti trávia väčšinu času a učia sa nové vedomosti, záleží. Nie je to však vôbec jednoduchá cesta urobiť zo starej školy novú.

Hlasujte a pomôžte školám vyrásť

CEEV Živica s finančnou podporou Nadácie Tesco podporí prostredníctvom grantového programu MENU PRE ZMENU desať inovatívnych školských projektov, vedúcich k pozitívnej zmene v oblasti zodpovedného stravovania na školách.

Cena Generácia 3.0 zviditeľní najlepšie vzdelávacie projekty na Slovensku a rozšíri ich do ďalších škôl

Aj na Slovensku sa vzdeláva výnimočne. Nadácia Pontis hľadá a výnimočné ocení projekty, ktoré učia inak a môžu byť pre ostatné školy a vzdelávacie inštitúcie inšpiráciou.

Panelová diskusia o budúcnosti vzdelávania na Slovensku

Program konferencie Učíme pre život 2017 sa niesol v duchu hlavnej témy, ktorou bola “Podpora”. Tvorcovia programu konferencie sú presvedčení, že učitelia aj žiaci dnes potrebujú oveľa menej príkazov, štandardov či záväzných opatrení. Omnoho viac potrebujú konkrétnu a cielenú podporu.

V ŠPÚ sa rokovalo o podmienkach experimentálneho overovania programu Teach for Slovakia

V Štátnom pedagogickom ústave rokovali zástupcovia programu Teach for Slovakia v podmienkach experimentálneho overovania projektu v prostredí škôl na Slovensku.