Hlasujte a pomôžte školám vyrásť

CEEV Živica s finančnou podporou Nadácie Tesco podporí prostredníctvom grantového programu MENU PRE ZMENU desať inovatívnych školských projektov, vedúcich k pozitívnej zmene v oblasti zodpovedného stravovania na školách.
CEEV Živica s finančnou podporou Nadácie Tesco podporí prostredníctvom grantového programu MENU PRE ZMENU desať inovatívnych školských projektov, vedúcich k pozitívnej zmene v oblasti zodpovedného stravovania na školách. / Foto: František Halás

Bratislava (15.5. 2017) – CEEV Živica s finančnou podporou Nadácie Tesco podporí prostredníctvom grantového programu MENU PRE ZMENU desať inovatívnych školských projektov, vedúcich k pozitívnej zmene v oblasti zodpovedného stravovania na školách. Projekty budú podporené celkovou sumou 5 000 €. Školy môžu o finančnú podporu žiadať do 4. júna 2017.


Grantový program Menu pre Zmenu je určený pre materské, základné a stredné školy. „Chceme,  aby sa školy pozreli na potraviny z úplne nového pohľadu a postupne odhaľovali príbehy, skrývajúce sa za jedlom. Prečo na Slovensku kupujeme zemiaky z Peru a čo to znamená pre zdroje pitnej vody v tejto krajine? Ako vyzerá život detských robotníkov na kakaových plantážach a čo môžeme spraviť, aby sa ich situácia zlepšila? Tieto otázky sú veľmi aktuálne a my chceme pomôcť školským komunitám, aby na ne spoločne hľadali odpovede a prispeli k zodpovedným riešeniam,“ uvádza manažérka grantového programu Dorota Martincová z Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Ďalším rozmerom programu je podporiť princípy zapojenia, spolupráce a zodpovednosti za dianie v škole. Veríme, že žiaci spoločne s rodičmi a nepedagogickým personálom môžu meniť „klímu“ v škole a prispieť svojimi nápadmi, či aktivitami. Je pre nás dôležité, aby sa všetci spojili a pracovali na svojom cieli,“ dodáva Martincová.

V programe sa chceme venovať témam ako plytvanie potravinami, vzťahy medzi farmármi a konzumentmi, palmový olej, environmentálne a etické problémy zvyšujúcej sa spotreby mäsa a živočíšnych potravín, podmienky výroby a spracovania potravín – intenzívne poľnohospodárstvo, BIO, a pod.

Škála projektových nápadov môže byť široká, vždy však bude zahŕňať praktickú činnosť žiakov v škole, jej areáli alebo blízkom okolí, prípadne aj v prospech lokálnej komunity, kde žijú. Dôraz by sa mal klásť na vzdelávanie, informovanie, konkrétne výsledky a zmeny, ktoré budú udržateľné aj po skončení projektu.

Školy môžu zasielať svoje projekty prostredníctvom formulára na stránke www.menuprezmenu.sk.

 


Zdroj: Živica
Čítajte viac o téme: Granty, Neziskové organizácie
Zdieľať na facebooku