Efektívne učenie

5 jednoduchých krokov, ktoré pomáhajú študentom dostať sa na vysokú školu

V súčasnosti veľké množstvo stredoškolákov túži po tom, aby sa dostali na vysokú školu. Na niektoré sa dá dostať jednoduchšie, ale na niektoré je to zložitejšie. Mnohí študenti musia vynaložiť veľa úsilia, aby sa dostali na školu snov. Aby sa im sen splnil, je potrebné, aby si dobre premysleli jednotlivé kroky, ktoré ich k úspechu privedú.

Feynmanova technika učenia: V prvom rade učte vždy iných!

Ako sa rýchlejšie učiť odporúča aj Richard Feynman, jeden z najslávnejších amerických fyzikov a nositeľ Nobelovej ceny.

Chcete, aby vám učenie išlo ľahko? Trénujte si pravidelne mozog!

Každý mozog potrebuje tréning, aby ľahko vstrebával nové informácie, ale aj na to, aby tie staré nezabúdal. Myslíte si, že v škole premýšľate dosť? Mozog na udržanie svojej vynikajúcej kondície potrebuje rôzne druhy podnetov a tie vám iba učenie v škole neposkytne. Čo vám môže prospieť?

Ako sa učiť dvak­rát rých­lej­šie?

Výskumníci z Hopkinsovej univerzity sa rozhodli zistiť, či by sa učenie nových zručností nedalo zvládnuť aj rýchlejšie a zároveň efektívnejšie.

Chcete si niečo naozaj dobre zapamätať? Použite metódu LOCI

Metóda Loci, ktorej sa tiež hovorí metóda pamäťových ciest, je technikou ktorá vám pomôže spomenúť si na nové informácie aj neskôr.

Ako sa naučíte nové veci najľahšie?

Špecialistka na efektívne učenie Renáta Landgráfová spôsob učenia, po ktorom si na druhý deň nič nepamätáte nepovažuje za správny.

Ako sa učiť rýchlo a efektívne? Tieto rady pomôžu aj vám

Výhodou ľudí, ktorí v mnohých veciach vynikajú, je to, že sa naučili, ako sa dobre učiť. Používajú niekoľko stratégií, ktoré im nielen v učení, ale aj vo vykonávaní rôznych iných činností výrazne pomáhajú.

5 elementov efektívneho myslenia

Edward B. Burger a Michael Starbid vo svojej knihe 5 elementov efektívneho myslenia predstavujú dôležité návyky, ktoré vedú k efektívnejšiemu a tvorivejšiemu mysleniu.