Sebarozvoj a motivácia

Nezabúdajme na seba ani po práci a dobíjajme sa energiou

Hneď ako opustíte kanceláriu, možno vás to láka ísť domov, zvaliť sa na gauč, zapnúť televíziu a len tak byť. Takáto každodenná rutina však môže viesť k nezdravým návykom a zníženiu životnej pohody. Aj odpočívať po práci treba vedieť. 

Chcete mať dobrý všeobecný prehľad? Vyskúšajte týchto 7 možností

V škole sa študenti naučia veľa, ale len poznatky a zručnosti zo školy často nestačia. V súčasnosti však máme obrovské množstvo možností učiť sa celý život.

Corey Simon: Prečo som šťastnejší bez sociálnych sietí?

Každý deň milióny ľudí hľadajú na sociálnych sieťach nových priateľov alebo komunikujú so starými kamarátmi. Zdieľajú intímne aj menej intímne udalosti zo svojho života. Sociálne siete sa stali stabilnou súčasťou ich bežného života. Takto už niekoľko rokov žije veľké množstvo ľudí, ale nájdu sa aj takí, ktorí už dokážu svet sociálnych sietí ignorovať. Prečo to robia a čo im to dáva?

Ako prestať prokrastinovať? Tieto 4 kroky vám pomôžu

Odkladanie vecí na neskôr je problémom mnohých ľudí, avšak ak s tým chcete zamávať, najdôležitejšie je začať. Ostatné už príde samo.

Čo si mladí ľudia najviac cenia na svojich priateľstvách?

Čo hľadajú mladí ľudia u svojich priateľov? Čo si na nich najviac vážia?

Michael Benko: Úspešní ľudia mali jedno spoločné. Mentora už od detského veku

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo stojí za úspešnými ľuďmi? Odpoveď hľadal aj Michael Benko, až prišiel s nápadom personalizovaného prístupu pre stredoškolákov.

Ako končia naše nefunkčné priateľstvá?

Niektoré priateľstvá prežijú roky, iné také trvanlivé nie sú. Je to pochopiteľné. Ľudia sa menia. Niektorí na sebe pracuje viac, iní menej. Niekedy priateľstvo príde do bodu, keď si už s určitými ľuďmi nemáte čo povedať. Ako vtedy končíme najčastejšie naše priateľstvá?

7 dôležitých dôvodov, prečo sa stať dobrovoľníkom

Uvažujete, čo budete počas leta robiť? Skúste sa zamyslieť, či cesta dobrovoľníctva nie je pre vás to pravé.