Správy a komentáre

Víťazi z turnaja mladých fyzikov volia pre svoje ďalšie štúdium zahraničie

Pätica víťazov z Medzinárodného turnaja mladých fyzikov z gruzínskeho Kutajsi si pre svoje ďalšie štúdium volí zahraničie. Viacerí však uvažujú, že by sa po vysokoškolskom štúdiu vrátili naspäť domov na Slovensko.

Tisícky stredoškolákov v tretej sezóne ešportovej ligy zabojujú o ceny v hodnote viac ako 5500 €

Po úspešnej 2. sezóne projektu Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga sú spustené registrácie do novej sezóny, ktorá začína už 25. októbra 2021.

Cenu vojvodu z Edinburghu udelili na pôde žilinského kraja 152 stredoškolákom

Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE) si na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) prevzalo 152 žiakov stredných škôl.

Desať škôl z východného Slovenska získalo titul Ambasádorskej školy EP

V rámci piateho ročníka programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS) celkovo ocenili 14 pedagógov a 101 študentov.

Stredoškoláčky vymýšľali, ako podporiť ženy v kariérnom raste

Navrhnúť realizovateľné, efektívne a dlhodobo udržateľné riešenie, ako podporiť dievčatá a ženy v aktívnom profesionálnom a kariérnom raste, osobnostnom rozvoji a aktívnom využívaní príležitostí, bolo úlohou študentiek stredných škôl počas súťaže Female Leadership Innovation Camp.

Ubytovanie v internátoch sa má poskytovať žiakom iba s prezenčnou výučbou

Ubytovanie v školských internátoch sa má od septembra poskytovať pre žiakov iba s prezenčnou výučbou. Uvádza sa to v Školskom semafore na školský rok 2021/2022, ktorý v utorok (17. 8.) predstavil minister školstva.

RmS: Mládežnícke tábory pre nejasné COVID pravidlá fungujú na polovičný výkon

Časť detí a animátorov potrebuje na účasť na letnom mládežníckom tábore PCR test, časť nepotrebuje, záleží len na mieste konania. Nie všetci animátori majú testovanie zadarmo, hoci pôsobia ako dobrovoľníci.

Pätica mladých Slovákov vybojovala na medzinárodnej súťaži fyzikov zlato

Slovenskí stredoškolskí študenti sa na medzinárodnej fyzikálnej súťaži Medzinárodný turnaj mladých fyzikov v Kutaisi v Gruzínsku umiestnili na prvom mieste v absolútnom poradí.