Správy a komentáre

Košická UVLF na dni otvorených dverí ponúka informácie o štúdiu

Deň otvorených dverí sa vo štvrtok koná na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach. Záujemcovia sa počas neho dostanú do centra klinických zručností, ale aj do laboratórií a k zvieratám, pozrieť si môžu napríklad ukážky kynológie či práce s dravcami.

Univerzita Komenského otvorí svoje brány pre záujemcov o štúdium

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave pozýva záujemcov o štúdium na svoje fakulty v rámci dní otvorených dverí. Viaceré otvoria svoje brány ešte počas januára, prípadne vo februári. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

V Žilinskom kraji je do duálneho vzdelávania zapojených 26 škôl a 166 zamestnávateľov

Do duálneho vzdelávania v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) je v školskom roku 2022/2023 zapojených 26 stredných škôl, 1161 žiakov a 166 zamestnávateľov.

Štát spresňuje tvrdenia RmS, mládež podporí dotáciami vo výške 2,3 milióna eur

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR podporí tento rok mládežnícke organizácie sumou vo výške 2,3 milióna eur. Uviedol to rezort školstva v reakcii na tvrdenia Rady mládeže Slovenska (RmS), ktorá kritizovala nižšiu podporu štátu v tomto roku.

Študenti si počas olympiády kritického myslenia vyskúšali odhaľovať hoaxy

Tisícky stredoškolákov z celého Slovenska si v olympiáde kritického myslenia vyskúšali odhaľovať hoaxy, overovať správy a tvoriť argumenty. V utorok (13. 12.) sa uskutočnilo školské kolo olympiády, ktorú organizuje Slovenská debatná asociácia.

Študenti stredných škôl si skúšajú, ako funguje Európsky parlament

Viac ako sto študentov a študentiek stredných škôl z celého Slovenska sa v utorok stretáva na Simulácii Európskeho parlamentu (EP) 2022 na Filozofickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (FF UPJŠ) v Košiciach. Cieľom podujatia je pripomenúť, že v európskych inštitúciách rozhodujú volení zástupcovia občanov členských štátov.

Týždeň vzdelávania bude v Handlovej venovaný tolerancii

Témou tohtoročného Týždňa vzdelávania v Handlovej bude tolerancia. Mesto v spolupráci s občianskym združením Dúha na východe pripravilo v tomto týždni besedy pre stredoškolákov, program podujatia doplnia i workshopy pre pedagógov i aktivity pre žiakov základných škôl (ZŠ) a seniorov.

RTVS prináša novú reláciu, ktorá sa bude zaoberať problémami mladých

RTVS prináša od októbra novú reláciu PsychoMiro(v)lóg, ktorá sa bude zaoberať problémami mladých. Na obrazovky Jednotky príde v sobotu 1. októbra.