Správy a komentáre

Pätica mladých Slovákov vybojovala na medzinárodnej súťaži fyzikov zlato

Slovenskí stredoškolskí študenti sa na medzinárodnej fyzikálnej súťaži Medzinárodný turnaj mladých fyzikov v Kutaisi v Gruzínsku umiestnili na prvom mieste v absolútnom poradí.

Môže mať šťastie viac ako 60 odtieňov? Slovenská sporiteľňa ukazuje, čo robí mladých ľudí šťastnými

Čo robí súčasných mladých ľudí šťastnými? A koľko má šťastie odtieňov? Slovenská sporiteľňa vyzýva mladých ľudí, aby našli svoje šťastie.

IUVENTA vydala nové príručky na podporu žiackych školských rád

Slovenský inštitút mládeže pripravil pre koordinátorov žiackych školských rád sadu metodických príručiek. Majú pomôcť zlepšiť participáciu žiakov na školách a kvalitne budovať a viesť žiacke školské rady.

Stredoškoláci zo Záhoria sú aktívni aj počas pandémie

Už od januára sa napriek pandemickej situácii 12 stredoškolákov z viacerých obcí Záhoria pravidelne stretáva v rámci online zeleného vzdelávacieho programu POĎNATO:LAB.

Stredoškoláci môžu na vlastnej koži zažiť deň vysokoškoláka na UK

Stredoškolákom, ktorých prijali na viacero vysokých škôl a rozmýšľajú, kam nastúpiť, môže pri rozhodovaní pomôcť podujatie Univerzity Komenského (UK) v Bratislave.

Stredné školy sa od pondelka otvoria v deviatich okresoch

K piatim okresom, ktoré od tohto týždňa majú otvorené všetky stupne škôl, pribudnú od nasledujúceho pondelka ďalšie štyri.

Školské internáty v ružových okresoch sú v prevádzke,avšak s obmedzením

Školské internáty v ružových okresoch, ktorých je od pondelka päť, sú v prevádzke, avšak s obmedzením. Na jednej izbe majú byť ubytovaní žiaci z rovnakej triedy.

B. Gröhling: Otázku otvorenia stredoškolských internátov budeme musieť doriešiť

Ak by platil súčasný COVID automat, od 26. apríla by sa stredné školy mohli otvoriť v štyroch okresoch, nemôžu však fungovať bez internátov.