Správy a komentáre

ŠŠI: Pri písomných maturitách sa opakujú stále tie isté nedostatky

Pri písomných maturitách sa opakujú stále tie isté nedostatky. Konštatuje to Štátna školská inšpekcia (ŠŠI), ktorá vykonala kontroly externej časti a písomnej internej časti maturitných skúšok. Tie sa uskutočnili v termíne od 14. do 17. marca na stredných školách.

Žiaci dosiahli pri písomných maturitách zo slovenčiny v priemere 55 %

Externú časť maturitnej skúšky v školskom roku 2022/2023 v riadnom a náhradnom termíne absolvovalo 40.542 maturantov, z toho bolo 2411 žiakov so zdravotným znevýhodnením. V testoch zo slovenského jazyka a literatúry dosiahlo 36.909 žiakov priemernú úspešnosť 55 percent.

Začínajú sa ústne maturitné skúšky, potrvajú do 9. júna

Maturantov v nasledujúcich dňoch čakajú ústne maturitné skúšky. Tie sa začínajú na niektorých školách od pondelka a potrvajú do 9. júna.

Špeciálna pedagogička: Počas akademického týždňa si majú žiaci naplánovať rozvrh

Mnohým maturantov sa počas tohto týždňa začal akademický týždeň a nasledujúci týždeň ich čakajú ústne maturitné skúšky.

Gymnázium Šrobárova v Košiciach predlžuje možnosť prihlásiť sa na štúdium IB DP

Gymnázium Šrobárova v Košiciach predlžuje možnosť prihlásiť sa na štúdium programu s medzinárodnou maturitou International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP).

V SNG prebieha nová výstava projektov študentskej umeleckej súťaže Máš umelecké črevo?

V Slovenskej národnej galérii aktuálne prebieha výstava mladých ľudí, ktorí sa zapojili do medzinárodnej umelecko-vzdelávacej súťaže s názvom Máš umelecké črevo? Trinásť kreatívnych finálových projektov na tému Jedlo si môže publikum pozrieť do nedele 28. mája tohto roka.

Štipendium má udržať študentov na Slovensku. Môžu oň požiadať opäť

Študenti sa môžu opäť uchádzať o štipendium Študujem doma, Slovensko ma odmení. Ministerstvo školstva cez plán obnovy opätovne podporuje a motivuje študentov zostať študovať na Slovensku.

Prečo študovať podnikanie na UNYP?

Štúdium Business Administration so zameraním na podnikanie na University of New York in Prague je ideálnou voľbou pre ambicióznych študentov, ktorí majú motiváciu a odhodlanie založiť si vlastný podnik a veľký záujem dozvedieť sa, o čom je svet podnikania.