Maturita

Študenti píšu sloh zo slovenčiny, na výber majú štyri témy

Spolu 38.000 stredoškolákov v utorok popoludní píše písomnú formu internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry. Na výber majú štyri zadania.

Študenti píšu sloh zo slovenčiny, na výber majú štyri témy

Viac ako 37.000 stredoškolákov v utorok popoludní píše písomnú formu internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry. Na výber majú štyri zadania.

Stredoškoláci vítajú zmenu v zverejňovaní maturitných tém

Aliancia stredoškolákov víta zmenu v oblasti zverejňovania maturitných tém. Zmeny sú súčasťou novely vyhlášky o strednej škole. TASR o tom informoval prezident Aliancie stredoškolákov Viliam Dominik Ďuraš.

B. Gröhling si myslí, že online maturitné skúšky tento školský rok nebudú

Minister školstva si myslí, že tento školský rok online maturitné skúšky nebudú. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu.

B. Gröhling: Maturitná skúška tento rok bude, nezrušíme ju

Maturitná skúška sa v tomto školskom roku bude konať a nebude zrušená. Počas štvrtkovej tlačovej konferencie to povedal minister školstva.

B. Gröhling: Povinná maturita z matematiky nebude, naďalej zostáva ako voliteľná

Povinná maturitná skúška z matematiky nebude. Naďalej zostáva ako voliteľná.

B. Gröhling: Maturitu si budú môcť urobiť aj žiaci v nižšom ako 4. ročníku

Minister poukázal, že na gymnáziách prejdú pri niektorých predmetoch všetko učivo za dva alebo tri roky a následne majú už len semináre.

B. Gröhling: Maturitu na základe aritmetického priemeru už organizovať nebudeme

Maturita na základe aritmetického priemeru, ako to bolo v školskom roku 2019/2020, sa tento rok už organizovať nebude. V koncoročnom rozhovore to pre TASR potvrdil minister školstva.