Súťaž

Slovenský gymnazista obsadil v najprestížnejšej projektovej súťaži stredoškolákov na svete 3. miesto

V dňoch 8.-13. mája sa uskutočnila v meste Atlanta v americkom štáte Georgia najprestížnejšia projektová súťaž stredoškolákov Regeneron ISEF (International Science and Engineering Fair).

Finančná olympiáda: Stredoškoláci sa môžu zapojiť do finančnej olympiády

Stredoškoláci a žiaci osemročných gymnázií sa môžu zapojiť do finančnej olympiády a overiť si, či je ich finančná príprava dostatočná.

RECfruit 2019 ponúka mladým kreatívcom viac času

Všetci video tvorcovia, ktorí to s termínom ukončenia nestíhajú, si môžu vydýchnuť. Súťaž RECfruit opäť dáva talentovaným ľuďom možnosť dopracovať svoje videá a predlžuje deadline súťaže na 31. júl 2019.

Súťaž RECfruit pre mladých videomakerov tu nie je NÁHODOU. Jej cieľom je podporiť videotalenty v ďalšom rozvoji

Mladí videomakeri sa môžu so svojimi videami prihlasovať do súťaže už v jej treťom ročníku. Novou výzvou je natočiť maximálne dvojminútové video na tému: „BOLA TO NÁHODA?“  

Prvé miesta v súťaži Zelený objektív získali G. Sobota a E. Klinovská

Gregor Sobota v kategórii žiakov základných škôl a Eliška Klinovská v kategórii študentov stredných škôl, získali za svoje fotografie lesa najvyššie ocenenia poroty v aktuálnej súťaži Zelený objektív.

Bratislavská konferencia o internete žiakom ponúkne súťaže aj diskusie

Na konferencii Junior Internet AMAVET 2019 môžu žiaci základných a stredných škôl súťažiť v rôznych kategóriách, ktoré súvisia s internetom.

Amavet začala registráciu na súťaž Junior Internet

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl.

Ekonomická olympiáda má priniesť prehľad vedomostí stredoškolákov o ekonomike

Druhý ročník Ekonomickej olympiády má zistiť, koľko toho vedia stredoškoláci o ekonómii. Súťaž bude mať medzinárodný charakter.