Štúdium v zahraničí

Online veľtrh #ŠtúdiumBezHraníc predstaví slovenským študentom zahraničné univerzity a stredné školy

ž druhý ročník online veľtrhu #ŠtúdiumBezHraníc priblíži študentom možnosti bakalárskeho a magisterského štúdia na siedmych univerzitách a štúdia na štyroch stredných školách v piatich krajinách v zahraničí.

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo zažila vďaka štipendiu. Bol to pre mňa výnimočný rok, hovorí gymnazistka Kristína

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo môže zažiť v budúcom roku opäť 12 slovenských stredoškolákov, ktorí získajú štipendium. Ako ho získať a ako vyzerá taký rok štúdia v USA opísala v rozhovore jedna z minuloročných výmenných študentiek.

Uvažujete o štúdiu na univerzite v USA? Prihláste sa na bezplatný webinár a dozviete sa, ako so svojou prihláškou uspieť

Ak máte záujem o štúdium v USA, pripojte sa v utorok na webinár, kde sa dozviete potrebné informácie.

Od štúdia v zahraničí odrádza mladých ľudí najmä finančná náročnosť

Od štúdia v zahraničí odrádza mladých ľudí najmä finančná náročnosť. Vyplýva to z prieskumu programu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Slovak Professionals Abroad Program.

V rámci výmenného programu spoznávajú naši stredoškoláci Izrael

Výmenný program medzi študentmi slovenských a izraelských stredných škôl bol pilotne spustený na jar v roku 2016.

Matej Hamaš: Naším cieľom je zbúrať mýty o tom, že štúdium v zahraničí je iba pre bohatých a géniov

V rozhovore s Matejom sme sa rozprávali, ako pomáha Oxbrdige Admissions mladým Slovákom dostať sa na prestížne zahraničné univerzity, ale aj o tom, čo ho viedlo k štúdiu v zahraničí a aká bola jeho skúsenosť so štúdiom.

Štúdium na univerzitách v Dánsku láka stále viac Slovákov

Dánsko je jednou z obľúbených krajín Slovákov študujúcich v zahraničí najmä vďaka jeho prepojeniu s praxou. Ak uvažuje o štúdiu v Dánsku, okrem kvalitných škôl vás, aj napriek nehostinnému počasiu, určite presvedčí krásna krajina, ktorú tu spoznáte.

Láka vás štúdium na francúzskej univerzite? Je to krajina, ktorá vás ako študenta očarí

Francúzsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov v zahraničí a je zároveň najobľúbenejšou neanglofónnou študentskou destináciou. Ak uvažujete o štúdiu vysokej školy vo Francúzsku, čítajte ďalej.