Štúdium v zahraničí

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo zažila vďaka štipendiu. Bol to pre mňa výnimočný rok, hovorí gymnazistka Kristína

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo môže zažiť v budúcom roku opäť 12 slovenských stredoškolákov, ktorí získajú štipendium. Ako ho získať a ako vyzerá taký rok štúdia v USA opísala v rozhovore jedna z minuloročných výmenných študentiek.

Študenti, ktorí chcú študovať v Spojenom kráľovstve, môžu čoskoro požiadať o víza

Zahraniční študenti, ktorí v budúcom roku plánujú študovať v Spojenom kráľovstve, budú môcť od 5. októbra požiadať o víza novým spôsobom.

Ako sa stať študentom v USA? Dozviete sa na webinári Understand U.S. campus culture

Uvažujete o štúdiu v USA, ale neviete, ako získať štipendium alebo čo vás po prijatí na školu čaká? Prihláste sa na webinár, ktorý pripravilo EducationUSA Poradenské centrum v spolupráci s University of Northern Colorado.

Uvažujete o štúdiu na univerzite v USA? Prihláste sa na bezplatný webinár a dozviete sa, ako so svojou prihláškou uspieť

Ak máte záujem o štúdium v USA, pripojte sa v utorok na webinár, kde sa dozviete potrebné informácie.

Blíži sa veľtrh, ktorý môže rozhodnúť o budúcnosti vášho dieťaťa: StudyFest 2019

V októbri získajú všetci študenti a ich rodičia skvelú príležitosť dozvedieť sa viac o štúdiu v zahraničí - vracia sa StudyFest, najväčší veľtrh zahraničných škôl na Slovensku. Aj tento rok sa bude konať v dvoch slovenských mestách - v Bratislave a v Košiciach. 

Slovenskí študenti môžu do brexitu študovať v Spojenom kráľovstve

Študentom z Európskej únie, ktorí začnú študovať v nastávajúcom akademickom roku v Spojenom kráľovstve, zostanú poplatky a finančná pomoc na rovnakej úrovni ako doteraz. Bez ohľadu na to, kedy Spojené kráľovstvo opustí EÚ.

ANDREJ TOMIĆ: O Erasme v Porte, čo vidieť a čomu sa naopak vyhnúť?

Andrej Tomić navštívil v rámci výmenného študijného programu Erasmus Portugalsko. Svoj študijný pobyt nám priblížil v rozhovore.

Nadácia SPP podporí štúdium v zahraničí

Nadácia SPP už po jedenástykrát podporí študentov vysokých škôl, ktorí majú záujem získavať kvalitné vzdelanie v zahraničí. Do štipendijného programu Hlavička môžu svoje žiadosti zasielať do 11. apríla 2019.