Zaujímavosti a inšpirácie

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo zažila vďaka štipendiu. Bol to pre mňa výnimočný rok, hovorí gymnazistka Kristína

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo môže zažiť v budúcom roku opäť 12 slovenských stredoškolákov, ktorí získajú štipendium. Ako ho získať a ako vyzerá taký rok štúdia v USA opísala v rozhovore jedna z minuloročných výmenných študentiek.

Veľvyslankyňa mladých Nikola Sekerešová: Chcem, aby sme si naše vzácne tradície udržiavali, chránili a posúvali ďalším generáciám

NIKOLA SEKEREŠOVÁ, stredoškoláčka z Obchodnej akadémie v Detve, sa stala novu Veľvyslankyňou mladých na Slovensku.

Španielska škola, ktorá mizne na oblohe

V Španielskom mestečku Salamanca postavili školu, ktorá mizne na oblohe vďaka zrkadlovým panelom.

Stredoškoláčka Timea háčkuje chobotničky, ktoré pomáhajú predčasne narodeným deťom v inkubátore

Timea Ručková napísala prácu o psychomotorickom vývine predčasne narodených detí a začala pre ne háčkovať chobotničky, ktoré im uľahčujú pobyt v inkubátore a dodávajú pocit bezpečia.

Napriek ťažkej chorobe je silná a plní si sny. Teraz si slovenská študentka preberie medzinárodnú cenu

Viete si predstaviť, že sa za päť mesiacov zdokonalíte v stolonom tenise tak, že sa dostanete na turnaj? Nedá sa? Nestíhate? Vyhovárate sa? Kristína Vozárová to dala. Aj s diagnózou, ktorá by možno mnohých z nás skôr na vozík priklincovala, ako dala krídla - svalová dystrofia.

Raper SEPAR a herec MICHAL KUBOVČÍK chcú pomôcť zachraňovať životy

Viete podať prvú pomoc? Nový silný videoklip Michala Kubovčíka a rapera SEPAR-a vás to naučí.

Späť do školy s originálnymi pomôckami, ktoré vám bude závidieť každý

Leto sa už pomaly blíži ku koncu. Školáci a študenti si začínajú pripravovať svoje školské tašky, prezúvky a písacie potreby. Ak patríte k puntičkárom a máte radi originálne kúsky a dobre zorganizované školské veci, presne pre vás je tento článok.

Stredoškolák Martin Marek dokázal, že vedci sa mýlili. Svoj objav publikoval v uznávanom vedeckom časopise

MARTIN MAREK je študentom bratislavského Gymnázia Jura Hronca. Nedávno sa mu podaril naozaj veľký úspech, keď dokázal, že vedci sa mýlili. Čoskoro maturuje a už je podmienečne prijatý na prestížne univerzity vo Veľkej Británii, ako Cambridge alebo Imperial College London.