Zahraničné univerzity

Cez víkend sa uskutoční veľtrh zahraničných vysokých škôl

Zahraničné vysoké školy sa budú počas víkendu (11.-12.11.) prezentovať na veľtrhu StudyFest, ktorý sa uskutoční v Bratislave a v Košiciach.

Matej Hamaš: Naším cieľom je zbúrať mýty o tom, že štúdium v zahraničí je iba pre bohatých a géniov

V rozhovore s Matejom sme sa rozprávali, ako pomáha Oxbrdige Admissions mladým Slovákom dostať sa na prestížne zahraničné univerzity, ale aj o tom, čo ho viedlo k štúdiu v zahraničí a aká bola jeho skúsenosť so štúdiom.

Štúdium na univerzitách v Dánsku láka stále viac Slovákov

Dánsko je jednou z obľúbených krajín Slovákov študujúcich v zahraničí najmä vďaka jeho prepojeniu s praxou. Ak uvažuje o štúdiu v Dánsku, okrem kvalitných škôl vás, aj napriek nehostinnému počasiu, určite presvedčí krásna krajina, ktorú tu spoznáte.

Láka vás štúdium na francúzskej univerzite? Je to krajina, ktorá vás ako študenta očarí

Francúzsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov v zahraničí a je zároveň najobľúbenejšou neanglofónnou študentskou destináciou. Ak uvažujete o štúdiu vysokej školy vo Francúzsku, čítajte ďalej.

Ako sa dostať na Oxford či Cambridge?

Oxford a Cambridge patria medzi svetovú špičku medzi univerzitami. Mnoho študentov stredných škôl túži po štúdiu práve na takýchto školách, no len tým najlepším sa to podarí. Ako sa dá dostať na „Oxbridge“?

Získajte titul MBA

Zvažujete MBA štúdium? Tu nájdete prehľad dôvodov, prečo sa preň rozhodnúť

V najnovšom rebríčku TOP európskych univerzít slovenské univerzity opäť chýbajú

Najlepšie zo všetkých krajín dopadla Veľká Británia. Medzi 200 najlepšími európskymi školami ich má až 46. Druhou krajinou je Nemecko, ktoré ich má medzi top univerzitami 36.

Vysoké školy v Rakúsku: Absolventi stredných škôl sa často rozhodujú pre zahraničné vysoké školy. Obľúbenou voľbou je aj Rakúsko

Slovenskí študenti dlhodobo odchádzajú za štúdiom do zahraničia, pretože sú si vedomí vyššej kvality vzdelania, ktoré im bude za hranicami poskytnuté.