Články: Pre študentov
O projekte

 

Cez víkend sa uskutoční veľtrh zahraničných vysokých škôl

TASR
Autor článku
Foto: Shutterstock
Zahraničné vysoké školy sa budú počas víkendu (11.-12.11.) prezentovať na veľtrhu StudyFest, ktorý sa uskutoční v Bratislave a v Košiciach. / Foto: Shutterstock

Bratislava/Košice 9. novembra (TASR) – Zahraničné vysoké školy sa budú počas víkendu (11.-12.11.) prezentovať na veľtrhu StudyFest, ktorý sa uskutoční v Bratislave a v Košiciach. V rámci veľtrhu sa slovenským záujemcom o vysokoškolské štúdium v zahraničí predstaví desať univerzít a vysokých škôl z Veľkej Británie, Holandska a Dánska.
"Ide o štátne vzdelávacie inštitúcie, na ktorých majú slovenskí maturanti a absolventi bakalárskeho štúdia možnosť študovať na prvom a druhom stupni vysokoškolského štúdia za rovnakých podmienok ako domáci študenti," uviedla jedna z organizátoriek podujatia Jana Hirková z agentúry pre štúdium v zahraničí InterStudy. Vďaka možnosti financovania školného zo zdrojov poskytovaných vládou či možnosti bezplatného štúdia je vzdelávanie na univerzitách a vysokých školách v uvedených krajinách dostupné aj pre študentov zo Slovenska.
"Medzi zastúpenými inštitúciami je aj holandská University of Groningen, ktorá sa vo svetových rebríčkoch umiestňuje v prvej stovke. Veľká Británia je zastúpená šiestimi univerzitami, ktoré pokrývajú stovky študijných odborov v oblasti spoločenských, prírodných, technických, humanitných, medicínskych a pôdohospodárskych vied a umenia," priblížila Hirková. Vo všetkých zastúpených krajinách sa podľa jej slov slovenskí uchádzači, rovnako ako domáci, prijímajú na vysoké školy bez prijímacích skúšok. Podmienkou je úspešné zvládnutie maturitnej alebo bakalárskej skúšky so známkami podľa požiadaviek danej univerzity či odboru a dokumentovaná znalosť angličtiny, prípadne nemeckého jazyka v Holandsku.
StudyFest sa uskutoční v sobotu 11. novembra v Bratislave v hoteli Crowne Plaza a v nedeľu 12. novembra v Košiciach v hoteli Centrum.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Zahraničné univerzity
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.