Kariéra

Koľko stojí dieťa? Analytici vypočítali, koľko z príjmov vezme rodičovstvo mamám a otcom

Rodičovstvo je jeden z najvýznamnejších faktorov rozdielov v zárobkoch medzi mužmi a ženami, ako aj medzi matkami a bezdetnými ženami, tvrdí nová štúdia Inštitútu finančnej politiky.

Chcete pôsobiť presvedčivo? Vyskúšajte tieto tipy

Presvedčiví ľudia majú schopnosť vtiahnuť iných do svojho sveta. Väčšinou sú to obľúbení a sympatickí ľudia. Ako to robia?

Ste racionálny alebo emocionálny typ? Zistíte to aj podľa toho, ako riešite situácie v práci

Podľa ukazovateľov MBTI testov, ktoré patria medzi najpopulárnejšie a najpoužívanejšie testy osobnosti, existujú dva spôsoby, ako sa ľudia rozhodujú. Buď racionálne, alebo emocionálne. Ak viete, do ktorej skupiny patríte a túto skutočnosť prijmete, môže vám to pomôcť v riešení viacerých problémov.

Stratégie, pomocou ktorých môže vedenie školy vytvárať pozitívnu atmosféru

Keď riaditelia udržiavajú v škole optimistickú a pozitívnu atmosféru, učitelia pracujú s väčšou istotou a spolupracujú efektívnejšie. Pozitívne vedenie vedie k zvýšeniu produktivity, spokojnosti a šťastia v práci.

Sú vám témy vzdelávania a výchovy blízke? Hľadáme skúsených redaktorov na prípravu ROZHOVOROV

Ak sú vašou srdcovou záležitosťou oblasti výchovy a vzdelávania, máte skúsenosti s prípravou rozhovorov, neváhajte sa nám ozvať.

Tipy ako absolvovať online pracovný pohovor

V posledných rokoch sa stali online pracovné pohovory čoraz obľúbenejšími a mnoho spoločností využíva digitálne technológie na uskutočnenie predbežných pohovorov.

Jednoduché nápady, ktoré pomáhajú naštartovať kariéru

Dnes už nestačí skončiť školu, nájsť si zamestnanie a takto zotrvať niekoľko rokov. Ak človek zaspí na vavrínoch a neposúva sa ďalej, veľmi často sa stáva, že ho predbehne niekto ďalší. Ak chcete získať lepšie pracovné príležitosti alebo vyšší plat, mali by ste neustále študovať a získavať nové skúsenosti.

Emocionálna inteligencia má svoj význam aj v práci. Ako sa prejavujú ľudia s vysokým EQ?

Emocionálna inteligencia (EQ) je schopnosť identifikovať, hodnotiť a kontrolovať svoje vlastné emócie, emócie druhých aj skupiny.