Lego

Vytvorte si tajné kódované správy pomocou skladačiek lega

Pomocou lega sa môžu deti naučiť farby, počítať, či písať tajné kódované správy.

Matematika s legom pre malých školákov

Kocky lega uľahčia počítanie aj deťom na prvom stupni základnej školy. Pripravili sme pre vás aktivity, ktorými sa môžete inšpirovať ako sa poradiť s násobením alebo rozkladom čísel.

Registrácia na FIRST LEGO League je už otvorená

Tento rok sa uskutoční na Slovensku jubilejný 10. ročník medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League (FLL). Registrácia sa už spustila

Kreatívna lepiaca páska Nimuno Loops vám umožní stavať Lego na strope i po stenách

Chcete si skrášliť detskú izbu? Alebo triedu v škole či škôlke? Obľúbené Lego kocky a postavičky teraz môžu zdobiť nielen vaše police, ale aj steny či stropy.

Nová Lego edícia Ženy v NASA vyzdvihuje prínos žien pri objavovaní vesmíru

Nové Lego postavičky, ktoré oslavujú prínos žien v oblasti vedy, technológie, inžinierstva a matematiky, budú o pár mesiacov dostupné pre všetkých fanúšikov vesmíru. Edícia Ženy v NASA vznikla vďaka súťaži Lego Ideas.

Slovenskí žiaci uspeli aj na semifinále FIRST LEGO League v Debrecíne

Tím IT-PRO-BESST z Trnavy a TalentumSAP z Košíc uspeli na semifinále Strednej Európy súťaže FIRST LEGO League v Debrecíne a postupujú do európskeho finále.

Z regionálnych kôl FLL do semifinále v Debrecíne

Skončili sa regionálne kolá 9. ročníka súťaže FIRST LEGO League na Slovensku. Poznáme mená tímov postupujúcich do semifinále v Debrecíne.

Medzinárodná súťaž FIRST LEGO League na Fakulte informatiky PEVŠ

Regionálny turnaj 9. ročníka medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League sa konal 12. januára 2017 na Paneurópskej vysokej školy. Realizátorom podujatia pre deti a mládež od 9 do 16 rokov bola Fakulta informatiky PEVŠ. Témou tohtoročnej súťaže boli „Animal Allies“ - Zvieratá a ľudia.