Konferencie | Semináre

Trh práce sa mení, deti potrebujú iné zručnosti. Školy by tomu mali prispôsobiť výučbu

Ako zmení umelá inteligencia trh práce a vzdelávanie? Ako pripravovať žiakov a študentov na povolania, ktoré dnes nepoznáme? Dozviete sa 21. marca na konferencii Zručnosti do neznámej budúcnosti.

AKÝ OTEC, TAKÝ SYN - Jedinečná konferencia o otcovstve, výchove a vzdelávaní chlap(c)ov bude už po druhýkrát

Otcovia sa čoraz viac a intenzívnejšie zapájajú do výchovy detí. Žiadajú si to emancipované ženy, celospoločenská snaha o rovnoprávnosť pohlaví, ekonomická situácia rodiny, ale predovšetkým ich vlastná túžba byť dobrým rodičom. Všetky tieto faktory nás nútia zamýšľať sa nad tým, aká má byť rola otca vo výchove detí - majú otcovia prijať dominujúci ženský model výchovy alebo majú hľadať svoju vlastnú cestu?

Konferencia Aký otec, taký syn ukázala, že mužov zaujíma, ako vychovávať synov

V Bratislave sa minulú sobotu konala prvá konferencia venovaná otcovstvu, výchove a vzdelávaniu chlapcov - AKÝ OTEC, TAKÝ SYN. Medzi jej hosťami bolo takmer 70 % mužov.

Úsmev ako dar pripravuje v Ružomberku Večer odpustenia a zmierenia

Deti vyrastajúce v detských domovoch často prenasleduje pocit krivdy, nespravodlivosti, zatrpknutia. Vyrovnať sa s minulosťou je pre nich jedným zo základných predpokladov, aby mohli žiť spokojnejšie a šťastnejšie. Práve táto myšlienka bude sprevádzať podujatie organizácie Úsmev ako dar Večer odpustenia a zmierenia.

D. Rušinová: Nechceme hovoriť o deťoch a mladých bez nich, ale s nimi

O tom, ako by mali vyzerať školy za pár rokov na Slovensku dnes diskutovali experti i verejnosť spolu s deťmi na konferencii Školy s rešpektom. Najnovšiu reformu kurikula vo Fínsku prišla na Slovensko predstaviť fínska expertka na vzdelávanie a jej spoluautorka Marjaana Manninen.