Technológie

Prečo hrať s deťmi počítačové hry?

V súčasnosti deti prežívajú prázdniny rôznym spôsobom. Možností je naozaj veľa. Dôležitá je určitá vyváženosť v aktivitách a tiež prehľad o tom, či všetko, čo deti robia, je aj bezpečné. Možno máte deti vo veku, keď sa vo zvýšenej miere venujú počítačovým hrám. Jednou z možností, ako si zachovať harmóniu v rodine, je hrať sa tieto hry spolu s nimi. Existuje na to viac dôvodov.

B.Gröhling: Tento rok pôjde na digitalizáciu 40 mil.eur

Minister školstva Branislav Gröhling to označil za začiatok "digitálneho skoku" v školstve.

Výskum: Slováci viac veria digitálnym médiám ako inštitúciám

Slováci podľa výsledkov najviac čerpajú zdroje z digitálnych médií, menej dôverujú inštitúciám a viac autoritám.

Inteligentné hodinky používajte rozumne. Okrem pozitív, ktoré ponúkajú, vám môžu aj škodiť

Hovorí sa, že najlepšia je zlatá stredná cesta. Toto platí aj v prípade inteligentných hodiniek. Ich používanie môže viesť k problémom.

Viac ako 1600 detí sa zapojilo do kampane MINIdigi

Nie všetky deti nemôžu žiť bez technológií ani sekundu. Dokazuje to aj iniciatíva organizácie eRko. 

Corey Simon: Prečo som šťastnejší bez sociálnych sietí?

Každý deň milióny ľudí hľadajú na sociálnych sieťach nových priateľov alebo komunikujú so starými kamarátmi. Zdieľajú intímne aj menej intímne udalosti zo svojho života. Sociálne siete sa stali stabilnou súčasťou ich bežného života. Takto už niekoľko rokov žije veľké množstvo ľudí, ale nájdu sa aj takí, ktorí už dokážu svet sociálnych sietí ignorovať. Prečo to robia a čo im to dáva?

Četujete si denne s partnerom? Aj takto to ovplyvňuje váš vzťah

Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, aký môže mať samotné četovanie dopad na medziľudské vzťahy? Nie vždy je všetko iba o výhodách a pozitívnych stránkach.

4 jednoduché rady pre rodičov, ktorí chcú múdro využívať moderné technológie pri výchove detí

Bez nových technológií si už nevieme predstaviť svoj život. Nedá sa poprieť, že sú výbornými pomocníkmi vo viacerých oblastiach. Experti na výchovu však upozorňujú na to, že mnoho ľudí má pocit, že zlyháva, keď si majú správne rozdeliť čas medzi prácu, rodinu a technológie. Často zápasia s problémom, čo robiť, aby deti neboli závislé na technológiách. Čo je potrebné robiť, ak sa chcete týmto problémom vyhnúť?