Technológie

Prvý mobil dieťaťa: Ako púšťať dieťa bezpečne do online sveta?

Kedy je dieťa pripravené na svoj prvý mobil? A kedy naopak nie? Ako ho bezpečne pustiť do online sveta, ak sme mu už mobil darovali? O tom sme sa rozprávali v novej epizóde Klubu rodičov s detskou psychologičkou Máriou Tóthovou-Šimčákovou. Reláciu moderovala Andrea Šprochová.

Prvý mobilný telefón dieťaťa: Ako si nastaviť správne pravidlá jeho používania?

Mnohým deťom sa na Vianoce splnil sen a dostali svoj prvý mobilný telefón. V tomto momente sa začína jedna nová životná etapa pre dieťa i celú jeho rodinu. Hoci ide o prejav dôvery v zrelosť a zodpovednosť dieťaťa, tento krok býva spojený aj s rizikami a ovládnutím života dieťaťa mobilným telefónom. Ako deti bezpečne púšťať do online sveta?

Nekontrolované využívanie technológií môže viesť k digitálnej demencii

Keď vyšla kniha Digitálna demencia, okamžite sa stala bestsellerom a zároveň terčom obdivu aj kritiky. Jej autor, nemecký psychológ a neurovedec Manfred Spitzer, zastáva názor, že si nekontrolovaným používaním digitálnych technológií spôsobujeme viac problémov, ako je potrebné. Prečo si to myslí?

Všetko, čo rodič potrebuje vedieť o TikTok-u

Poznáte TikTok? Ak nie, a vaše deti ho denne používajú, mali by ste sa o ňom dozvedieť viac.

Nevhodnému obsahu na internete sa deti a tínedžeri nedokážu vyhnúť. S čím sa bežne stretávajú?

Deti sa dostávajú na internet bez dozoru rodičov čoraz skôr. Virtuálny svet je ale plný rôznych nástrah. S čím sa deti bežne na internete stretávajú a aký dopad to môže mať na ich vývin? Vypočujte si novú epizódu Klubu rodičov s psychologičkou Evou Švecovou.

Ako škodlivý obsah na internete môže ubližovať deťom a tínedžerom?

Pred čím by sme mali deti a tínedžerov chrániť na internete a čo my, rodičia, môžeme urobiť? O tom sa v dnešnej epizóde relácie Klub rodičov porozprávame s psychologičkou Evou Švecovou z IPčka - internetovej poradne pre mladých.

Tamara Rogožníková Gončarova: Dieťa do 13 rokov nemá čo na sociálnej sieti robiť

O prínosoch i hrozbách sociálnych sietí sme sa rozprávali s Tamarou Rogožníkovou Gončarovou, expertkou na komunikáciu na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a TikTok.

Patria digitálne technológie do škôl aj po pandémii? Aká má byť ich úloha pri vzdelávaní detí? Odpovedá expertka Zuzana Molčanová

Ako bude vyzerať vyučovanie v školách po pandémii? Ako môžu školy pripraviť žiakov na budúcnosť, ktorá bude významne prepojená s digitálnymi technológiami?