Technológie

Patria digitálne technológie do škôl aj po pandémii? Aká má byť ich úloha pri vzdelávaní detí? Odpovedá expertka Zuzana Molčanová

Ako bude vyzerať vyučovanie v školách po pandémii? Ako môžu školy pripraviť žiakov na budúcnosť, ktorá bude významne prepojená s digitálnymi technológiami?

Prečo hrať s deťmi počítačové hry?

V súčasnosti deti prežívajú prázdniny rôznym spôsobom. Možností je naozaj veľa. Dôležitá je určitá vyváženosť v aktivitách a tiež prehľad o tom, či všetko, čo deti robia, je aj bezpečné. Možno máte deti vo veku, keď sa vo zvýšenej miere venujú počítačovým hrám. Jednou z možností, ako si zachovať harmóniu v rodine, je hrať sa tieto hry spolu s nimi. Existuje na to viac dôvodov.

Viac ako 1600 detí sa zapojilo do kampane MINIdigi

Nie všetky deti nemôžu žiť bez technológií ani sekundu. Dokazuje to aj iniciatíva organizácie eRko. 

4 jednoduché rady pre rodičov, ktorí chcú múdro využívať moderné technológie pri výchove detí

Bez nových technológií si už nevieme predstaviť svoj život. Nedá sa poprieť, že sú výbornými pomocníkmi vo viacerých oblastiach. Experti na výchovu však upozorňujú na to, že mnoho ľudí má pocit, že zlyháva, keď si majú správne rozdeliť čas medzi prácu, rodinu a technológie. Často zápasia s problémom, čo robiť, aby deti neboli závislé na technológiách. Čo je potrebné robiť, ak sa chcete týmto problémom vyhnúť?

Čo by mali deti vedieť o digitálnom svete, kým sa do neho dostanú

Technológie sú všade. O to dôležitejšie sa stáva, aby sme im rozumeli my i naše deti.

Zákaz mobilov na austrálskej škole mal jeden úžasný efekt!

Stredná škola v austrálskom Melbourne vydala prísny zákaz používania mobilných telefónov na pôde školy. Už po dvoch mesiacoch to považujú za obrovský úspech a správne rozhodnutie.

Malá revolúcia vo Francúzsku: Deťom na školách úplne zakážu mobilné telefóny

Vo Francúzsku hovoria o malej revolúcii. Deťom zakázali v školách mobilné telefóny. Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer v nedeľu večer potvrdil plánovaný úplný zákaz mobilných telefónov na základných a nižších stredných školách, teda pre žiakov do 15 rokov.

Svetlo obrazovky zabíja zdravý detský spánok. Aké pravidlá by ste mali podľa vedcov dodržiavať?

O škodlivosti televíznej obrazovky či mobilov sa hovorí už roky. Vieme však skutočne, aký dopad má film na dobrú noc či prehrávanie YouTube videí pred spaním na nezrelý detský organizmus?