Alternatívne školy

FILM: Summerhill - demokratická škola

Pozrite si celovečerný film nakrútený podľa skutočnej udalosti. Je o inej forme vzdelávania, ktorá vychádza z podstaty, že dieťa je tiež človek a nie je iba bábikou v rukách rodičov a učiteľov.

Montessori škôlky: Život jedného škôlkara

Ak si neviete predstaviť ako prebieha deň v takej montessori škôlke, pozrite si ho detailne so 4-ročným chlapčekom Jacksonom.

Montessori škôlky a ich zásady

Zaujíma vás v čom sú iné montessori škôlky oproti klasickým?

V Montessori základnej škole je vzdelávanie iné

Ak je cieľ cesty rovnaký, najdôležitejšou býva samotná cesta. Deti, ktoré sa učia na základnej škole prostredníctvom montessori metódy majú z učenia nielen radosť, ale ich vedomosti sú i trvácnejšie.

Zásady Montessori výučby na základnej škole

Montessori metódu väčšina z nás pozná z materských škôlok. Jej špecifické zásady pri vzdelávaní sa však aplikujú aj na základných či stredných školách.

Netradičné alternatívne školy a ich vzdelávacie metódy

Geológia sa vyučuje v horách, história v džungli a školu riadia žiaci. Nemožné? V alternatívnych školách realita! Vyučovacie metódy alternatívnych škôl získavajú čím ďalej tým väčšiu popularitu.

Materské školy bez strechy a stien? Žiadny nonsens.

Pestovať u malých detí vzťah k prírode, umožniť im celodenný pobyt mimo hrubých obytných stien a navodiť ich na zdravý životný štýl – takto prezentujú lesné materské škôlky svoju alfu a omegu. Za lesnú materskú škôlku je možné považovať zvláštny typ škôlky, kde všetky aktivity prebiehajú von zväčša za každého počasia.