Rozprávky

Mimozemšťan Ralf a jeho dobrodružstvá: Vysvetlí deťom aj to, ako fungujú peniaze

Na čo sú peniaze, kde sa berú či ako s nimi narábať? To všetko prezradí aj vašim deťom obľúbená postavička – mimozemšťan Ralf, ktorý spoznáva život na našej Zemi. A niektoré veci sú tu veru celkom inak ako na jeho Žltej planéte!

Poznáte rozprávku o tom, aké sú objatia dôležité? Deťom ju rozpráva Miro Jaroš

Ak budete chcieť, aby deti počas dňa trochu spomalili, alebo sa pred spaním uvoľnili, môže sa vám hodiť aj táto pekná rozprávka o objatiach.

Terapeutické rozprávky pre deti

V čom sú terapeutické rozprávky iné ako bežné rozprávky?

Čo všetko ponúka deťom rozprávka?

Rozprávky patria k detstvu. A čím viac ich v ňom je, tým lepšie. Ako deti obohacujú?

Krátka animovaná rozprávka Pokrivení a vzpriamení upozorňuje deti na správne držanie tela

Aj vy stále napomínate deti, aby chodili vystreté? Že to má svoje dôvody? Možno vašim deťom pri lepšom zapamätaní vzpriamenej polohy pomôže aj táto animovaná rozprávka.

Prečo sú rozprávky pre deti dôležité?

To, že rozprávky majú v živote dieťaťa veľký význam, o tom už dnes takmer nikto nepochybuje. Rozprávka nie je len literárne dielo, ponúka aj návod na to, ako žiť.

Pôvodné verzie známych rozprávok sú ďaleko desivejšie, ako by ste si mysleli

Boli dnešné rozprávky, ktoré čítame deťom naozaj vždy skutočne také sladké? Pôvodné verzie rozprávok by už v dnešnom svete obstáli len veľmi ťažko.

Dobrý tip
Rozprávky pre deti: Škriatok v pyžamku

Rozprávky pre deti: Škriatok v pyžamku

Škriatok v pyžamku je súbor 13 rozprávok pre deti predškolského veku. Väčšina príbehov rieši problémy, s ktorými sa malé deti bežne stretávajú (obdobie vzdoru, zbytočné kričanie, nechuť ráno vstať z postele, strach z neznámeho). Prečítajte si jednu z krásnych poučných rozprávok o nezdravom jedení.