Vianoce s rodinou

Veci, ktoré môžete robiť na Štedrý deň ako rodina

Čo robiť na Štedrý deň a večer, aby ste si to spoločne užili ako rodina?

Vianočné vinše, básničky a pesničky pre deti

Vianočné vinše, básničky a pesničky pre deti krásne doplnia vianočnú atmosféru a tiež vyčaria neskôr čarovné spomienky na detstvo.

Aktivity, ktoré môžete robiť s deťmi v adventnom období

Advent je ideálny čas, kedy spomaliť a venovať sa viac rodine. Deťom môžete príchod Vianoc spríjemniť rôznymi aktivitami. Tu nájdete 24 jednoduchých aktivít na každý deň, ktorými doma navodíte vianočnú atmosféru.

Ako vytvoriť deťom pekné spomienky na Vianoce?

Vianoce sa nemusia točiť len okolo darčekov. To, čomu dáte prioritu, záleží len od vás. Okrem nakupovania darčekov sa môžete zamerať na tradície, rituály a nevšedné zážitky. Ako to urobiť čo najlepšie?

Skoré vianočné ozdobovanie domácnosti dokáže ľudí urobiť šťastnejšími

Jedna štúdia zistila, že týždne očakávania pred dovolenkou znamenajú pre ľudí obdobie šťastia a vzrušenia. A presne tak je to i s Vianocami. Aké výhody prináša skoré ozdobovanie domácnosti?

Inšpirácie na vianočné tvorenie s deťmi

Počas adventu alebo Vianoc si nájdite čas aj na tvorenie s deťmi. Pripravili sme pre vás niekoľko inšpirácií.

Jemná motorika u detí – zimné aktivity

Deti sa rady pri svojich aktivitách venujú tomu, čo sa práve okolo nich deje. Preto ak chceme ponúknuť deťom nové aktivity, môžeme sa zamerať na zimný čas a zažiť pri tom naozajstnú zimnú atmosféru.

Vyrobte si vianočné ozdoby s deťmi z prírodných materiálov

Je to čas, kedy si spoločne s deťmi môžeme vyzdobiť byt, aj ozdobiť stromček. Vyrobiť darčeky a obdarovať nimi blízkych.