Vianoce s rodinou

Ako vytvoriť deťom pekné spomienky na Vianoce?

Vianoce sa nemusia točiť len okolo darčekov. To, čomu dáte prioritu, záleží len od vás. Okrem nakupovania darčekov sa môžete zamerať na tradície, rituály a nevšedné zážitky. Ako to urobiť čo najlepšie?

Skoré vianočné ozdobovanie domácnosti dokáže ľudí urobiť šťastnejšími

Jedna štúdia zistila, že týždne očakávania pred dovolenkou znamenajú pre ľudí obdobie šťastia a vzrušenia. A presne tak je to i s Vianocami. Aké výhody prináša skoré ozdobovanie domácnosti?

Inšpirácie na vianočné tvorenie s deťmi

Počas adventu alebo Vianoc si nájdite čas aj na tvorenie s deťmi. Pripravili sme pre vás niekoľko inšpirácií.

Jemná motorika u detí – zimné aktivity

Deti sa rady pri svojich aktivitách venujú tomu, čo sa práve okolo nich deje. Preto ak chceme ponúknuť deťom nové aktivity, môžeme sa zamerať na zimný čas a zažiť pri tom naozajstnú zimnú atmosféru.

Vyrobte si vianočné ozdoby s deťmi z prírodných materiálov

Je to čas, kedy si spoločne s deťmi môžeme vyzdobiť byt, aj ozdobiť stromček. Vyrobiť darčeky a obdarovať nimi blízkych.

Koľko darčekov by dieťa malo dostať pod stromček?

Mnohí rodičia pred Vianocami premýšľajú, ako potešiť svoje deti darčekmi. Koľko im ich dopriať, aby na toto čarovné obdobie spomínali s radosťou a zároveň ich nezahlcovali veľkým množstvom zbytočností?

Ako zvládnuť predvianočný stres?

Vianoce často nie sú pohodovými sviatkami ako by sme si mnohí priali. 

Čo robiť, aby na Vianoce nebolo dieťa sklamané?

Aj to sa stáva, že namiesto vysnívaných darčekov deti nájdu pod stromčekom niečo úplne iné. A niekedy stačí, že darček nie je na sto percent presne taký, ako si dieťa vysnívalo a už nasleduje sklamanie. Čo robiť v takomto prípade?