Minimalizmus

Prečo je dôležité viesť dieťa k minimalizmu?

Dnes majú deti množstvo hračiek. Obchody sú preplnené a kúpiť sa dá takmer všetko. Je však obrovské množstvo hračiek zárukou rozvoja kreativity a pozitívneho rozvoja dieťaťa?

Minimalizmus je dobrá cesta aj pre unudené deti

Zaveďte do života detí minimalizmus a sami sa presvedčíte, aké to má pozitívne dopady.

Moderné upratovanie domácnosti je aj o uprataní života a priorít v ňom. Inšpirujte sa týmito 7 tipmi Japonky Marie Kondo

Marie Kondo je Japonka, ktorá už v detstve objavila svoju záľubu v upratovaní vecí. Aj keď spočiatku, ako sama priznáva, bola jej pozornosť zameraná hlavne na veci, ktoré bolo potrebné vyhodiť, neskôr pochopila, že skutočným zmyslom upratovania je objavovanie vecí, ktoré nám prinášajú radosť. Máme tu novú jar a vy možno premýšľate o veľkom upratovaní. Snáď vás pri tom inšpiruje aj tento článok.

Aj sociálne siete predstavujú riziko závislosti. Ako ich mať pod kontrolou?

Dopamínových lákadiel, ktoré nás vedú až do závislostí, je dnes veľmi veľa. O tom, ako týmto závislostiam úplne nepodľahnúť, ako nájsť vnútorný pokoj a ako im odolať, o tom si povieme v dnešnom článku.

Deti nepotrebujú v izbách stovky hračiek! Vsaďte na minimalizmus a vaše deti budú šikovnejšie a spokojnejšie

Skúste minimalizmus uplatniť aj pri nákupe hračiek pre deti. Menej hračiek podporuje u detí kreativitu, kognitívne schopnosti i motoriku.

Graham Hill: Menej vecí vedie k väčšiemu šťastiu

Na to, aby ste v živote boli šťastní, nepotrebujete vlastniť veľa vecí, ani žiť v priestrannej vile. Len si spomeňte, ako dokážete byť šťastní počas dovoleniek v jednej hotelovej izbe a s jedným kufrom.

Zjednodušte si život vďaka správnym otázkam

Ešte nikdy sme nežili v dobe, v ktorej by sme mohli za krátku dobu vykonať také veľké množstvo vecí ako v súčasnosti. Ešte nikdy sme neboli zaplavení toľkými informáciami a povinnosťami. Výber podstatných vecí pre život je kľúčom k lepšiemu životu.

Vedci tvrdia, že priveľa hračiek deťom zbytočne komplikuje život

Čím viac hračiek, tým lepšie? Omyl. Aj vedci sa už zaoberali tým, ako vplýva množstvo hračiek na rozvoj detí a zistili, že zahŕňanie detí kopami hračiek nie je práve to, čo by potrebovali a čo im prospieva.