Minimalizmus

Ekopsychologička P. Gajdošociová: S minimalizmom idú ruka v ruke hodnoty ako pokora a vďačnosť

Materializmus často súvisí s pocitom citovej prázdnoty, osamelosti a nenaplnenosti vo vzťahoch. Kde nájsť v živote balans poradí ekopsychologička, Patrícia Gajdošociová.

Moderné upratovanie domácnosti je aj o uprataní života a priorít v ňom. Inšpirujte sa týmito 7 tipmi Japonky Marie Kondo

Marie Kondo je Japonka, ktorá už v detstve objavila svoju záľubu v upratovaní vecí. Aj keď spočiatku, ako sama priznáva, bola jej pozornosť zameraná hlavne na veci, ktoré bolo potrebné vyhodiť, neskôr pochopila, že skutočným zmyslom upratovania je objavovanie vecí, ktoré nám prinášajú radosť. Máme tu novú jar a vy možno premýšľate o veľkom upratovaní. Snáď vás pri tom inšpiruje aj tento článok.

Aj sociálne siete predstavujú riziko závislosti. Ako ich mať pod kontrolou?

Dopamínových lákadiel, ktoré nás vedú až do závislostí, je dnes veľmi veľa. O tom, ako týmto závislostiam úplne nepodľahnúť, ako nájsť vnútorný pokoj a ako im odolať, o tom si povieme v dnešnom článku.

Graham Hill: Menej vecí vedie k väčšiemu šťastiu

Na to, aby ste v živote boli šťastní, nepotrebujete vlastniť veľa vecí, ani žiť v priestrannej vile. Len si spomeňte, ako dokážete byť šťastní počas dovoleniek v jednej hotelovej izbe a s jedným kufrom.

Zjednodušte si život vďaka správnym otázkam

Ešte nikdy sme nežili v dobe, v ktorej by sme mohli za krátku dobu vykonať také veľké množstvo vecí ako v súčasnosti. Ešte nikdy sme neboli zaplavení toľkými informáciami a povinnosťami. Výber podstatných vecí pre život je kľúčom k lepšiemu životu.

13 tipov, ako si zjednodušiť život

Kto by si v dnešnej dobe, keď povinnosti na nás striehnu na každom kroku, nechcel aspoň trochu zjednodušiť život? Jednoduchosť prináša rovnováhu, slobodu a radosť. Keď začnete žiť jednoducho a vyskúšate si výhody takéhoto prístupu, zistíte, že ste to asi mali urobiť skôr.

Prečo nosia známi a bohatí ľudia stále to isté oblečenie?

"Šaty robia človeka." Platí ešte toto staré známe príslovie? Známe a úspešné osobnosti potvrdzujú, že nie.

Minimalizmus ako nový životný štýl

Minimalizmus sa čoskoro začne šíriť svetom ako nutnosť. Ľudia budú musieť zredukovať svoje výdavky, ak budú chcieť zachovať planétu Zem aj pre ďalšie generácie. Viete si predstaviť takúto zmenu u vás?