Vianoce s rodinou

10 spôsobov, ako sa zbaviť perfekcionizmu počas sviatkov

Ľudia si sviatky často spájajú s radosťou, smiechom a milými spomienkami. Toto obdobie však môže byť pre tých, ktorí majú sklony k perfekcionizmu, zdrvujúce a stresujúce. Všetok tlak na splnenie nerealistických očakávaní môže spôsobiť zbytočný stres.

Ako ušetriť a aj napriek tomu si vykúzliť krásne Vianoce?

Vianoce sú sviatky pokoja a pohody, ale to neplatí pre každého. So sviatkami sa totiž často spájajú aj zvýšené výdavky, ktoré môžu byť pre niektorých ľudí zdrojom stresu a napätia. Ako v tomto období ušetriť a zároveň sa neochudobniť o kúzelný advent a Vianoce?

Neviete vybrať vianočný darček? Skúste darovať zážitok

Neviete, čo máte darovať na Vianoce? Skúste namiesto hmotnej veci darovať netradičný darček. Skúste darovať zážitok. Podľa výskumov zážitkové darčeky dokážu ľudí potešiť oveľa viac ako tie hmotné. Tajomstvo však spočíva v správnom výbere.

Novoročné tradície a zvyklosti. Poznáte ich?

Naši predkovia ale aj v tomto období dodržiavali veľké množstvo tradícií, ktoré ich mali ochrániť pred zlým osudom. Ktoré sú tie najznámejšie?

Naši predkovia na Štedrý deň dodržiavali množstvo zvykov. Ktoré z nich dodržiavate u vás doma?

Aj keď Vianoce sa v posledných rokoch čoraz viac stávajú komerčnou záležitosťou, niektoré rodiny vnímajú posolstvo Vianoc vo svojej podstate a dodržujú rôzne tradičné zvyky. Ktoré sú tie najznámejšie?

Ekologickejšie ozdoby na stromček či zabalené darčeky? Aj vaše Vianoce môžu byť krásne a pritom šetrné k životnému prostrediu

Pozrite si zopár inšpirácií, ktoré môžu byť pre vás návodom, ako prežiť Vianoce a príchod Nového roka slávnostne, no zároveň ohľaduplne voči našej planéte.

Portál ĽudiaĽuďom.sk štartuje vianočnú kampaň

Tento rok môžete urobiť krajšie Vianoce neznámym ľuďom v núdzi aj vy.

Advent – prečo ho slávime a čo symbolizuje?

​​​​​​​Slovo advent pochádza z latinského „adventus“ a znamená zjavenie alebo príchod. Veriaci sa v tomto období pripravujú na príchod Krista.