Portál ĽudiaĽuďom.sk štartuje vianočnú kampaň

Portál ĽudiaĽuďom.sk štartuje vianočnú kampaň
Portál ĽudiaĽuďom.sk štartuje vianočnú kampaň / Foto: Unsplash

Tento rok môžete urobiť krajšie Vianoce neznámym ľuďom v núdzi aj vy.

 

Bratislava 7. decembra (TASR) - Symbolické prestretie taniera na štedrovečernom stole pre náhodného okoloidúceho či blížneho v núdzi sa tento rok uskutoční vo virtuálnom priestore. Počas nasledujúcich decembrových dní predstaví portál ĽudiaĽuďom.sk prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti postupne 12 príbehov ľudí, ktorí bojujú s nedostatkom financií. TASR o tom informovala Patrícia Sára Šimková, PR a projektová manažérka portálu. Vianočná kampaň štartuje tento pondelok.
      

Záujemcovia budú môcť napísať pod príbeh povzbudenie a tiež ľudí v núdzi aj finančne podporiť. „V roku 2020 sme zaregistrovali množstvo výziev ľudí, ktorých sa negatívne dotkla tohtoročná pandémia. Zároveň ale musím povedať, že 'korona' nespôsobila pokles darov a ochotu ľuďom pomáhať. Medziročne nám za prvých 11 mesiacov roka počet darov stúpol o 65 %. Aj vďaka tomu verím, že virtuálne prestrieme na Slovensku pre mnohých núdznych,“ uviedol Roland Kyška, riaditeľ neziskovej organizácie Ľudia ľuďom.
      

ĽudiaĽuďom.sk je online darcovský portál, ktorý za desať rokov sprostredkoval finančnú pomoc vo výške viac ako 12,6 milióna eur. Spolu až 186 tisíc darcov pomohlo chorým deťom, rodinám vo finančnej tiesni, mimovládnym organizáciám, školám, ale aj samosprávam. Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi.

Čítajte viac o téme: Vianoce s rodinou
Zdieľať na facebooku