5 vecí, vďaka ktorým sa v manželstve opäť zamilujete

  

Pamätáte sa ešte, aké to bolo, keď ste boli bláznivo zamilovaní? Bez detí a bez vážnych starostí? Možno to bolo nedávno a možno pred mnohými rokmi, no na toto obdobie si určite radi spomeniete. Obdobie, kedy sú nedostatky a chyby toho druhého s láskou prehliadané, každý problém má svoje vysvetlenie a ďaleko menšiu váhu, dobrý koniec a uprostred vášho mozgu neexistuje NIKTO iný.

Zamilovanosť vraj trvá približne 3 roky. Potom sa potichúčky vytratí a prichádza na rad realita, ktorá spočíva v riadení chodu domácnosti, zarábaní peňazí, starostlivosti o deti a v mnohých prípadoch je vzťah partnerov až kdesi na úplnom konci tohto nekonečného zástupu povinností. Snažiť sa myslieť na váš vzťah však nie je sebecké. Láska partnerov by sa nemala stať pre nás nepodstatná. Naopak, je nevyhnutná, aby sme boli šťastní nielen my sami, ale aj rodina ako celok.

Ak sa túžite opäť na svojho partnera pozerať tak, ako kedysi, skúste do svojho života opäť vniesť tieto veci:

 

1 | Ospravedlňujte sa

Vezmite partnerovu ruku alebo ho objímte a povedzte, že vás to mrzí. Nestojí to život a neznamená to, že ste čosi prehrali. Láska nie je boj. Je to súzvuk dvoch duší. Ľudia, ktorí sa nedokážu včas ospravedlňovať však zväčša naozaj prehrávajú. Prichádzajú o vzťahy na ktorých im záležalo. A prečo? Pretože ješitnosti dovolili, aby mala v ich živote väčšiu váhu ako láska.

 

2 | Vyberte si partnera pred prácou

Ukazovať partnerovi, že je pre vás dôležitejší ako čokoľvek iné, je ten najsilnejší pocit bezpečia a domova, aký mu môžete poskytnúť. Neberte si z kancelárie prácu domov, nesadajte si večer k počítačom, aby ste dokončili, čo ste v kancelárii nestihli. Sadnite si radšej vedľa seba, nalejte si pohár dobrého vína a hovorte o tom, čo ste v ten deň prežili, čo ešte prežiť chcete, opäť sa smejte iba vy dvaja. Rozhodnite sa, že aspoň niektoré večery budú patriť iba vám dvom tak, ako kedysi.

 

3 | Prestaňte porovnávať svojho partnera s inými

Porovnávanie vám iba berie spokojnosť. Vždy existuje niekto, kto je v niečom lepší, krajší, bohatší, .... Naše sklamanie je vždy len také veľké, aké veľké sú naše očakávania. Prijmite chyby, ktoré váš partner má, pretože ak ich mal celé roky, pravdepodobne ich bude mať aj naďalej. Sústreďte sa na veci, ktoré máte na ňom rada. Všímajte si opäť to, kvôli čomu ste sa do neho zamilovali.

 

4 | Verte, že vás váš partner naozaj miluje

Pochybujete? Prestaňte. Už mnoho párov svoj vzťah nenávratne naštrbilo len kvôli tomu, že ich nahlodávali neopodstatnené pochybnosti. Verte, že vás váš manžel miluje a vždy bude milovať tak, ako vy milujete jeho- v dobrom aj zlom, v zdraví aj chorobe...

 

5 | Uprednostnite partnera pred deťmi

Po príchode detí sa mnohým ženám stanú stredom vesmíru deti. Podvedome to vedia a možno aj preto občas prichádzajú tie pochybnosti, či ich partneri stále milujú. Cítia, že im nevenujú dostatočnú pozornosť. Deti sa stanú dôležitejšie ako ich manželstvá. A zostanú dôležitejšie, aj keď už deti nie sú také maličké. A to je chyba. Keď deti podrastú, veľmi intenzívne vnímajú vzťahy medzi rodičmi. Učia sa z nich o kolobehu lásky v rodine. Rodičia sú vzorom odovzdávania lásky medzi partnermi. Presne tak, to budú jedného dňa robiť i ony. Nemajte strach im povedať, že každý druhý piatkový večer patrí len ockovi a mamičke, lebo tak to zamilovaní robia. Opatrovanie detí určite neriešiteľný problém nie je.

 

 

Skúste dať vo vašom živote  opäť priestor zamilovanosti. Tomu krásnemu, ľahkému, omamnému pocitu, s ktorým všetko ide akosi ľahšie.

Čítajte viac o téme: Partnerské vzťahy, Manželstvo
Zdieľať na facebooku