Fotografia dvojice, ktorá je v manželstve viac ako 60 rokov, dojala tisíce ľudí

Dvojica žila šťastne v manželstve viac ako 60 rokov

 

Pred pár dňami na sociálnej sieti Reddit Kelsey LeMunyon zverejnila túto dojímavú fotografiu svojich starých rodičov, ako prežívajú posledné roky svojho spoločného života. Človek si ani nedokáže predstaviť, aké to musí byť v starobe ťažké, vidieť najmilovanejšiu osobu vo svojom živote v ťažkom stave a v duchu sa s ňou navždy lúčiť.

 

Frank a Carolyn LeMunyon boli manželmi 63 rokov a dnes už obaja bojujú s vážnymi ochoreniami. Podľa ich vnučky má Frank ( 85 ) diagnostikovaného Alzheimera a jeho manželka Carolyn ( 83 ) bojuje so 4. štádiom rakoviny. Posledné týždne bola Carolyn v nemocničnom centre kvôli infekcii a čoskoro bude musieť byť presunutá do hospicu.

Každý deň ju jej manžel Frank navštevuje a trávi čas vedľa jej nemocničného lôžka držiac ju za ruku. Na sociálnej sieti Reddit ich vnučka prezradila: „ ...dedko bol vždy po jej boku. Po každej hospitalizácii ju denne navštevuje. Je pri každej privolanej záchranke. Uisťuje sa či mala všetky lieky na čas. Češe jej vlasy. Čokoľvek potrebuje, je tam. Tak veľmi ako sa dokázali na seba hnevať, tak veľmi sa stále milujú.“

„Keď ju navštívi, hovoria spolu o ich živote. Hoci moja stará mama väčšinu času z tejto návštevy prespí, môjmu dedkovi to neprekáža. Chce byť jednoducho pri nej,“ povedala Kelsey.

 

Dvojica sa zoznámila, keď bol Frank v námorníctve a Carolyn pracovala ako sekretárka na základni. Zosobášili sa v septembri 1954. Mali 7 detí a 12 vnúčat.

 

„Hoci sú veci ťažké odkedy dedkovi diagnostikovali Alzheimera a mojej babičke sa podlomilo zdravie, neprestali sa ľúbiť. Využívali podporu rodiny, aby mohli každý deň tráviť čas spolu,“ prezradila pre Huffington Post ich vnučka.

 


Zdroj: Reddit.com, Huffpost.com // Foto: Kelsey LeMunyon/ Reddit

 

Zdieľať na facebooku