Milujete návštevy zoologických záhrad? Slovenská aplikácia NaviZoo vám pomôže s orientáciou v každej ZOO

Aplikácia NaviZoo vám umožní využiť čas v ZOO s rodinou efektívne.
Aplikácia NaviZoo vám umožní využiť čas v ZOO s rodinou efektívne. / Zdroj: NaviZoo

Aplikácia slovenského startupu Navizoo vám pomôže s lepšou orientáciou v zoologických záhradách tak, aby vám nič, čo vás zaujíma, neuniklo. Svetlo sveta uzrela v júni tohto roka. Zatiaľ ju využijete na Slovensku a v Česku, no už čoskoro má ambíciu preraziť i vo svete.

 

Dnešné zoologické záhrady sú naozaj rozsiahle. Bývajú na rozľahlých členitých plochách, majú mnoho pavilónov, druhov zvierat i ďalších pridružených atrakcií. Blúdiť po nich s unavenými deťmi bezcieľne alebo si nevšimnúť zvieratká, ktoré ešte vaše deti nikdy nevideli, by bola škoda. S myšlienkou poskytnúť vám dokonalý prehľad, čo a kde v každej ZOO nájdete, prišli Slováci vďaka aplikácii Navizoo. Jej cieľom je šetriť váš čas i energiu a užiť si s rodinou či priateľmi návštevu zoologickej záhrady čo najviac.

 

Zdroj: Navizoo

 

V čom vám NaviZoo presne pomôže?

Jadrom Navizoo je lokalizácia návštevníka na detailnej mape ZOO, na ktorej sú navyše k dispozícii umiestnenia všetkých zvierat, atrakcií, reštaurácií alebo špeciálnych udalostí, ktoré má konkrétna zoologická záhrada k dispozícii. „Naším cieľom je prehĺbiť zážitok návštevníkov zo ZOO. Nesnažíme sa ich pozornosť odviesť od zvierat k smartfónom, práve naopak, Navizoo slúži ako pomôcka a šetrič času, vďaka ktorému zároveň návštevníkom nikdy neunikne to najlepšie, čo ZOO ponúka,” vysvetľuje princípy aplikácie CEO a zakladateľ startupu Róbert Marchevka.

Lokalizácia návštevníkov a zvierat, informácie ku každému zvieraťu v 12-tich jazykoch a tipy na atrakcie nie sú všetko. Tím stojaci za Navizoo plánuje rozšírenie funkcií o notifikácie na atrakcie v okolitých ZOO, nákup vstupeniek online, prehľad navštívených ZOO, rozšírené funkcie na zdieľanie zážitkov alebo upozornenia na kŕmenie zvierat.

 

Zdroj: Navizoo

 

Zatiaľ na Slovensku a v Čechách

Hoci má startup globálne ambície, za štart si zvolili práve domáce prostredie. „Bolo pre nás samozrejmé, že v prvom rade Navizoo poskytneme návštevníkom ZOO v Čechách a na Slovensku. Máme tu dobré zázemie, zoologické záhrady sú na výbornej úrovni a už dnes sa môžeme pýšiť viacerými partnerskými zoo, ktoré s nami úzko spolupracujú. V Navizoo navyše podporujeme partnerské zoo v starostlivosti o zvieratá, o to viac nás teší, že začíname pôsobiť práve v ČR a SR,” hovorí o rozhodnutí začať s Navizoo v strednej Európe Róbert Marchevka.

 

Plány sú ale samozrejme veľké a ambície globálne. Začíname doma, ale už čoskoro budú k dispozícii ďalšie funkcie, desiatky nových máp ZOO po celom svete. Už dnes pracujeme na mapách maďarských ZOO a rýchlym tempom svoju ponuku rozširujeme. Tešíme sa z úvodnej pozitívnej odozvy na Navizoo a už teraz pracujeme na vylepšeniach,” komentuje Róbert Marchevka budúcnosť a plány startupu.

 

Hoci sa momentálne startup orientuje primárne na Európu, databázu plánuje rozšíriť aj o americké a ázijské ZOO.

Navizoo je na Androide a iOS dostupný od júna. Aplikáciu možno použiť prvých 30 minút so všetkými funkciami, potom už ale treba platiť za premium verziu. Bez poplatku stále ostáva k dispozícii mapa ZOO s umiestnením zvierat.

Čítajte viac o téme: Počítačové hry a aplikácie
Zdieľať na facebooku