Granty

Súťaž Greenfluenceri a energia motivuje študentov k udržateľnému mysleniu

Súťaž, zameraná na problematiku efektívneho využívania energie a ochrany životného prostredia, ktorá minulý školský rok zaznamenala u študentov veľký ohlas, vstupuje do ďalšieho ročníka.

Nový grantový program Digitálna budúcnosť Nadácie Orange je otvorený

Nadácia Orange otvorila nový grantový program Digitálna budúcnosť pre deti a mladých ľudí zo základných a stredných škôl.

Školy môžu získať podporu na projekty pre kritické myslenie a boj proti hoaxom

Školy sa môžu prihlásiť do výzvy na rozvojové projekty zamerané na podporu kritického myslenia a predchádzania hoaxom v školskom prostredí. Termín na predkladanie žiadostí je do 28. septembra.

Školy a organizácie môžu žiadať o financie na podporu vzdelávania detí

Školy a organizácie môžu žiadať o financie na podporu vzdelávania detí. Nadácia SPP vyhlásila nový ročník grantového programu SPPravmeTo 2023, v ktorom prerozdelí 100.000 eur. Projekty je možné prihlasovať do 8. októbra.

Žiaci opäť dokázali, že im na budúcnosti planéty záleží

Vďaka školskému vzdelávaciemu programu Recyklohry, ktorého partnerom je aj spoločnosť Orange, sa podarilo minulý rok vyzbierať úctyhodný počet starých mobilov. Zapojili sa nielen školy, ktoré tak robia pravidelne, ale aj niekoľko nováčikov a znovu dokázali, že im záleží na ochrane životného prostredia.

Tesco opäť daruje 170-tisíc eur na podporu projektov po celom Slovensku

Grantový program Tesca -  Vy rozhodujete, my pomáhame – už po 12.-krát pozýva neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky, mestá i obce, aby sa uchádzali o finančnú podporu.

Výzva na podporu rozvoja soft skills pre žiakov a učiteľov

Rozvíjajú vaše projekty podnikavosť, iniciatívnosť, kreativitu či spoluprácu u detí, žiakov, študentov alebo učiteľov? Slovak Business Agency vyhlásila výzvu na podporu projektov rozvíjajúcich podnikateľské zručnosti.

Rozvoj environmentálnej výchovy má podporiť Zelený vzdelávací fond

Rozvoj environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety na Slovensku má podporiť Zelený vzdelávací fond. Žiadatelia môžu o dotáciu požiadať vo výške od 1000 do 5000 eur.