Granty

Rozvoj environmentálnej výchovy má podporiť Zelený vzdelávací fond

Rozvoj environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety na Slovensku má podporiť Zelený vzdelávací fond. Žiadatelia môžu o dotáciu požiadať vo výške od 1000 do 5000 eur.

Norbert Maur: Učitelia i verejnosť rozumejú potrebám vo vzdelávaní dnes oveľa viac aj vďaka podpore kvalitných inovatívnych projektov

O podpore zmeny vzdelávania na Slovensku sme sa rozprávali s Norbertom Maurom, senior projektovým manažérom Nadácie Pontis.

Ako zvýšiť u detí motiváciu vzdelávať sa? Moderné školy si získajú malých aj veľkých

Lámete si hlavu nad tým, ako motivovať deti vo vašej škole k väčšiemu záujmu o učenie? Ako vytvoriť podporné prostredie, kde deti budú chodiť s nadšením? Teraz máte jedinečnú príležitosť zamyslieť sa, čo môžete urobiť inak a získať na to finančnú podporu v novej výzve filantropického programu Gesto pre mesto Moderná škola.

Nadácia Orange podporí digitálnu gramotnosť sumou 80 000 eur: Na prihlásenie sa do projektu e-Školy pre budúcnosť ostávajú len 2 dni

Už osem rokov Nadácia Orange prostredníctvom svojho grantového programu e-Školy pre budúcnosť podporuje digitálne vzdelávanie na školách. Zároveň sa snaží motivovať učiteľov k tomu, aby zlepšovali digitálne zručnosti žiakov, viedli ich k zodpovednému správaniu v online priestore a rozvíjali ich kritické myslenie.

Nadácia Orange rozdá školám 80 000 eur na podporu digitálneho vzdelávania

Učitelia čelili od minulého roka azda najväčšej pracovnej výzve. Po príchode pandémie sa museli prispôsobiť novému spôsobu výučby. Prechodom na dištančné štúdium sa tak zvýšili nároky aj na digitálnu gramotnosť žiakov a študentov.

Získajte príspevok až 20-tisíc eur na projekty pre mládež

Podpora mládeže. To je cieľom aktuálnej výzvy z dielne rezortu školstva zameranej na napĺňanie priorít mládežníckej politiky prostredníctvom projektov.

B. Gröhling: Materské školy sa môžu do výzvy Múdre hranie zapojiť do 1. februára

Materské školy sa majú možnosť do výzvy Múdre hranie, ktorá je určená na nákup detských kníh či didaktických pomôcok, zapojiť už len pár dní.

Nadácia Pontis podporí projekty, ktoré prinášajú inovácie vo vzdelávaní

Nadácia Pontis hľadá občianske organizácie a startupy, ktoré do vzdelávania prinášajú inovatívne prístupy, ako aj riešenia na zmiernenie dopadu pandémie, či riešenia na prístup k vzdelávaniu pre všetkých žiakov.