http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Klub 500 chce s rektormi vysokých škôl predstaviť návrh tém na reformu školstva

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Členovia Klubu 500 sa so zástupcami ôsmich vybraných univerzít dohodli, že v najbližšom čase pripravia a predstavia spoločný návrh téz na reformu školstva na Slovensku. / Foto: Bigstock

Bratislava 26. januára (TASR) - Členovia Klubu 500 sa so zástupcami ôsmich vybraných univerzít dohodli, že v najbližšom čase pripravia a predstavia spoločný návrh téz na reformu školstva na Slovensku. Uviedli tak po stretnutí, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok (25.1.). TASR o tom informoval v piatok výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.
Predmetom rokovania bolo i napĺňanie jednotlivých úloh a záväzkov memoranda, ako i diskusia k ďalšiemu smerovaniu vysokého školstva na Slovensku. Zo strany Klubu 500 boli jednotlivým vysokým školám odovzdané zoznamy tém diplomových a dizertačných prác, na ktorých sú členovia Klubu 500 pripravení spolupracovať v rámci svojich spoločností. "Cieľom je poskytnúť študentom na riešenie témy, ktoré prispejú k ich osobnému a profesionálnemu rastu," skonštatoval Gregor.
Členovia Klubu 500 v rámci diskusie uviedli, že súčasné nastavenie financovania vysokých škôl nie je previazané na uplatniteľnosť absolventov vo vyštudovanom odbore a normatív na študenta nezohľadňuje materiálovú náročnosť jednotlivých študijných odborov.
Zároveň chcú univerzitám pomáhať pri zlepšení vybavenosti a zabezpečení financií pre skvalitnenie prípravy absolventov pre prax. "Za týmto účelom bolo uzatvorené Memorandum o spolupráci s predstaviteľmi Univerzity Komenského v Bratislave, Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, Ekonomickej univerzity v Bratislave, Technickej univerzity vo Zvolene, Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Žilinskej univerzity v Žiline," dodal Gregor.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Reforma školstva
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.