ZF Slovakia otvorila nové pracovisko praktického vzdelávania v Leviciach

ZF Slovakia otvorila nové pracovisko praktického vzdelávania v Leviciach
ZF Slovakia otvorila nové pracovisko praktického vzdelávania v Leviciach / Foto: ZF

Levice 7. novembra (TASR) – Spoločnosť ZF Slovakia, a. s., otvorila v Leviciach nové pracovisko praktického vzdelávania. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti výrobného areálu a bude slúžiť študentom Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch a Strednej odbornej školy Pod amfiteátrom v Leviciach, s ktorými firma spolupracuje v oblasti duálneho vzdelávania.
"ZF Slovakia je jednou z mála firiem, ktoré sa v našom regióne zaoberajú aj prípravou svojich budúcich zamestnancov. Podobné aktivity by mali presvedčiť mladých ľudí, aby išli študovať technické odbory, po ukončení ktorých majú v Leviciach stopercentnú záruku dobrého zamestnania," povedal primátor Levíc Štefan Mišák.
Nové pracovisko praktického vzdelávania je vybavené CNC sústruhmi a frézami, zváracím robotom a ďalšími učebnými nástrojmi týkajúcimi sa strojových komponentov. Keď si študenti zvyknú na moderné výrobné zariadenia, dostanú príležitosť pravidelne pracovať v sériovej výrobe a využiť poznatky získané počas prípravy.
ZF Slovakia, a. s., pôsobí v levickom priemyselnom parku od roku 2006. Firma sa zaoberá výrobou a montážou spojok pre všetky typy motorových vozidiel. Od školského roku 2016/2017 vstúpila spoločnosť v levickom regióne do systému duálneho vzdelávania s vybranými strednými školami v Leviciach a Tlmačoch. Pre svoj závod pripravuje študentov v odboroch programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení, obrábač kovov, mechanik – elektrotechnik a mechanik špecialista automobilovej výroby.

Čítajte viac o téme: Duálne vzdelávanie
Zdieľať na facebooku