Duálne vzdelávanie

S dm duálnym vzdelávaním má absolvent remeslo v rukách

V tomto školskom roku 2023-2024 študuje duálne vzdelávanie s dm 134 študentov stredných odborných škôl z toho 32 prvákov. V odboroch Obchodný pracovník a Predavač vzdelávajú inštruktori budúcich absolventov pre prácu v predajni. Tretím je odbor Obchodná akadémia.

Vyberáte školu? Duálne vzdelávanie môže byť riešenie

Vyberáte pre dieťa školu?  Pre mnohé deti nie je riešenie gymnázium. Viete, aké sú výhody duálneho vzdelávania oproti bežnému vzdelávaniu v školskej lavici?

Duálne vzdelávanie: Ako prebieha a aké sú jeho benefity?

Študovať neznamená iba sedieť v školskej lavici. dnešní deviataci si môžu vybrať aj tzv. duálne vzdelávanie, ktoré spája teóriu s praxou. Ako prebieha takéto štúdium a aké sú jeho benefity oproti bežnému vzdelávaniu v školskej lavici?

Čo je duálne vzdelávanie a je pre vaše dieťa vhodné?

Ako vyzerá v praxi duálne vzdelávanie? V čom spočívajú jeho výhody pre študentov počas štúdia, ale aj v budúcnosti? O tom sme sa rozprávali s Marcelom Blaščákom, odborným garantom duálneho vzdelávania a absolventkou duálneho vzdelávania Magdalénou Grznárikovou z firmy dm drogerie markt, ktorá si týmto spôsobom už 10 rokov vychováva zo študentov vlastných zamestnancov.

V školskom roku 2019/2020 systém duálneho vzdelávania ponúkne vyše 5000 miest

Aktuálna ponuka učebných miest v systéme duálneho vzdelávania na školský rok 2019/2020 dosiahla k utorku 5055 miest.

Počet prvákov v systéme duálneho vzdelávania sa zvýšil o 27 percent

V septembri nastúpilo do školských lavíc v rámci systému duálneho vzdelávania 1 370 prvákov v 58 stredných odborných školách. Ich počet vzrástol o 27 percent oproti minulému roku.

Rovnica z trhu práce: Čím viac skúseností a zručností získa dieťa počas školy, tým ľahšie sa uplatní

Personalista Radovan Maxin z Asociácie poskytovateľov služieb zamestnanosti v rozhovore hovorí o aktuálnej situácii na pracovnom trhu, pohľade zamestnávateľov a tiež o duálnom vzdelávaní ako jednej z možností štúdia.

ROZHOVOR: Povolanie umeleckého kováča sa dedí z generácie na generáciu

Umeleckých kováčov na Slovensku nie je veľa. Jedným z nich je aj Ján Ostradický, ktorý je štvrtou generáciou umeleckého kováča vo svojej rodine. Je ďalším remeselníkom, ktorý vo svojej profesii našiel radosť a mladým ľuďom toto remeslo odporúča študovať.