Tento muž zachraňuje stovky detských životov

  

Pastor Lee Jong-rak z Južnej Kórei bol nešťastný a utrápený človek, lebo stovky malých nechcených bábätiek umierali na uliciach skôr, ako ich niekto našiel. Aby pomohol riešiť tento problém, svojpomocne postavil „drop box“ ( u nás ho poznáme ako hniezdo záchrany), kde rodičia mohli odložiť anonymne svoje bábätká. Táto drevená debnička sa podobá klasickým poštovým schránkam, no na rozdiel od hniezd záchran, ktoré nájdete u nás v nemocniciach, táto je prepojená s jeho vlastným domom. 

 

  

Pastor žije v štvrti robotníckej triedy a tí tam odkladajú hlavne deti s poruchami napr. ak sú slepé, deformované alebo majú Downov syndróm. Jong-rak ich ale vidí dokonalé. Chápe, že je priveľmi ťažké a niekedy naozaj nemožné, aby sa mohli rodičia starať o takto choré deti, ale to nie je dôvod, aby ich nechali umrieť na ulici. „Ak by som nič neurobil, aby som chránil tieto deti, zbieral by som ich mŕtve telá pri mojich dverách. Nemohol by som tu byť a neurobiť nič.“

 

Schránku pastor vyrobil v roku 2009 a odvtedy zmenil životy stovkám detí. Nad touto schránkou je napísané. „Môj otec a moja matka sa ma vzdali, ale Boh si ma vezme.“ Jong-rak povedal: „Tak sme sem namontovali detskú schránku s božím srdcom.“ Keď zazvoní zvonec, znamená to, že prišlo nové dieťa. Uteká dole po schodoch, aby vzal do náručia nového hosťa a ďakuje Bohu, že môže zachrániť ďalší život. „Boh ich poslal na svet z nejakého dôvodu,“  hovorí.

 

Všetky tieto deti sa musia spoľahnúť do konca života na niekoho pomoc kvôli svojim fyzickým obmedzeniam. Jong-rak a jeho žena ale vedia, že každý život má hodnotu. Ich vlastný syn bol v nemocnici 14 rokov. „Vďaka môjmu synovi som sa naučil dôstojnosti a hodnote života.“

Tento muž nerobí rozdiel iba v živote týchto detí, ale aj ľudí okolo seba. Všetci sa učia, čo to znamená skutočne v niečo veriť a rozsievať nádej.

 

Tento krásny čin bol dokonca sfilmovaný ako dokument. Tu si naň môžete pozrieť upútavku:

 


Zdroj: dropbox.focusonthefamily.ca

 

Zdieľať na facebooku