4-ročné dievčatko zachránilo život svojej tehotnej mamičke

  

Štvorročné dievčatko Calise preukázalo obrovskú duchaprítomnosť, keď jeho tehotná matka dostala epileptický záchvat. Bola v 9.-tom mesiaci tehotenstva a potrebovala okamžitú pomoc. Dievčatko  vzalo telefón a zavolalo záchrannú službu 9-1-1.

V takmer 7 a pol  minútovom rozhovore s dispečingom tiesňovej linky malá Calise upozornila dispečera, že jeho mama má záchvat, je tehotná a dala im adresu.

 

„Bola som neskutočne na ňu hrdá, pretože sme to cvičili, lebo som epileptička...Učila som ju adresu, celé meno a podobné veci a ako vytočiť číslo 9-1-1,“ povedala šťastná, dnes už dvojnásobná mamička, Centerria.

Centerria Manning povedala, že celú situáciu začali s dcérkou trénovať, keď mala asi dva roky a dnes podstúpila skutočný test.

Centerrianin snúbenec bol v práci, keď dostala záchvat a jej dcérka Calise presne vedela, čo robiť.

Bolo to ako: „Povedala som ti, že sa o teba postarám, ak sa niečo stane“, povedala šťastná mamička.

Centerria bola prevezená do Borgess Medical Center, kde aj hneď porodila malého T.J. Manninga. Veľká sestra nemohla byť viac hrdá.  „Je strašne zlatý a veľmi ho ľúbim,“ povedala.

Dispečer, s ktorým Calise hovorila, si myslí, že by mala dostať nejaké ocenenie, pretože sa zachovala skutočne statočne a na svoj vek veľmi pokojne zvládla desivú situáciu.

   

Čítajte viac o téme: Temperament
Zdieľať na facebooku