Úžasný otecko premenil dcérkine náplasti na očku na umelecké kresby

  

Malé dievčatko Layla sa narodila so šedým zákalom v očku. Táto choroba spôsobovala, že Layla videla veci okolo seba zahmlene a potrebovala nosiť na očku náplasť každý deň aspoň dve hodiny.

Ak by pokračovala v nosení náplasti, omnoho ľahšie by sa vyhla neskôr problému s „lenivým očkom“ alebo medicínsky povedané tupozrakosti. Je to problém, kedy sa jedno očko počas detstva plnohodnotne nevyvinie a mozog tak prijíma dva odlišné obrazy – z každého oka iný. Tento problém je preto potrebné riešiť v detskom veku. Jednoduchým riešením ako toto očko posilňovať, aby sa vyvíjalo správne,  je nosenie náplasti na zdravom očku, aby sa choré namáhalo a vysielalo obrazy do mozgu.

 

Ale nosenie obyčajnej náplasti je pre deti v tomto veku strašne nudné a navyše otravné.  Rovnako sa aj Layla ľahko rozčúlila a nechcela náplasť nosiť. A práve to bol dôvod, prečo sa jej otec rozhodol zabojovať a zmeniť niečo nepríjemné na to, čo bude mať nakoniec jeho dcérka rada.

Otecko sa rozhodol, že každý deň pomaľuje jej náplasť inou kresbou, aby jej pomohol nájsť na celej situácii niečo pozitívne a očko uzdraviť.

 

Náplasti sa využívajú bežne aj pri tzv. škúlení detí ( stabizmus ), kedy je potrebné slabšie očko trénovať, aby sa rovnako nevyvinula neskôr tupozrakosť. Pre rodičov, ktorí budú potrebovať svoje deti motivovať, môže byť tento otecko skvelou inšpiráciou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: reddit.com

Čítajte viac o téme: Kreativita
Zdieľať na facebooku