Články: Pre študentov
O projekte

 

Starček navštevuje v nemocnici predčasne narodené bábätká, pri ktorých nemôžu byť rodičia

Redakcia
Autor článku
Zdroj: FB
David Deutchman je dobrovoľník, ktorý pomáha nemocničnému personálu s predčasne narodenými bábätkami. / Zdroj: FB

V Atlantskej nemocnici Scottish Rite Hospital je pravidelným návštevníkom starček David Deutchman. Ako dobrovoľník už roky navštevuje drobné predčasne narodené bábätká, nosí ich v náručí, spieva im a láska ich, aby im dodal silu prekonať ťažké popôrodné obdobie. Sú to všetko detičky, pri ktorých nemôžu byť v tomto kritickom období z rôznych dôvodov ich rodičia. Niektorí majú doma ďalšie malé deti, o ktoré sa musia postarať a otec pracuje mimo domu.

Niektoré v nemocnici zostávajú týždne, iné mesiace. Vyťažený personál si nemôže vždy dovoliť venovať im toľko pozornosti, ako by v tomto období potrebovali. Aj preto sú Davidovi, ktorý ich navštevuje dva krát týdenne, veľmi vďační. Robí to už 12 rokov a hovorí, že je to najkrajšia práca, akú kedy mal.

 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.