https://bit.ly/2Y3r9r9
Články: Pre študentov
O projekte

 

VIDEO: Prečo si nikto nechcel kúpiť tričko za 2€?

  

 

Nezisková organizácia Fashion Revolution uskutočnila úžasný sociálny experiment , ktorý mal prinútiť ľudí, aby prehodnotili, aké oblečenie nakupujú. Automat, ktorý postavili v Berlíne na ulicu umožňoval okoloidúcim kúpiť si tričko iba za 2,19€. No tento nákup mal jeden háčik. Najprv si museli pozrieť video, kde uvideli, ako je to v sktuočnosti možné, že si môžu kúpiť tak lacné oblečenie. 

Video bolo publikované 24.apríla na deň Fashion Revolution Day. Tento deň má pripomínať zrútenie fabriky Rana Plaza v Bangladéši v roku 2013, ktorá zabila viac ako 1100 robotníkov, ktorí vyrábali oblečenie pre americké značky v neprijateľných podmienkach. Pracovníci v týchto fabrikách sú často neplnoletí, neprimerane nízko platení a extrémne prepracovaní. 

Fashion Revolution vyzýva ľudí, aby sa pýtali otázky ako kde bolo oblečenie vyrobené a v akých podmienkach ho ľudia vyrábali.

 

Kampaň hovorí: "Ľuďom na veciach záleží, ak majú informácie."

 


boredpanda.com

 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.