Melanie prežila pri pôrode vlastnú smrť

 

Keď sa Melanie a Doug Pritchardovci pripravovali na to, aby mali svoje prvé dieťa, hľadali doktora, ktorý by bojoval, ak by to bolo nevyhnutné, za Melanie, ale aj za nový detský život.

Ak by ich rozhodnutie bolo len o trochu iné, všetko by  dnes bolo možno úplne inak....

 

Počas druhého tehotenstva Melanie sa zdalo byť všetko v poriadku. Ona i Doug prišli sami do nemocnice, keď Melannie začala pociťovať kontrakcie v jej 39. týždni tehotenstva. Doktor  štandardne čakal, kým kontrakcie zosilnejú  a následne jej „prepichol plodovú vodu.“

A práve to bol okamih, kedy začalo ísť všetko zle. Dovtedy normálne vitálne funkcie Melanie začali odchádzať. Melanie začala mať závrate, pociťovala nevoľnosť a upadala do mdlôb. Jej srdcový tep a tlak klesol na nulu. Kompletne zmodrela. Podobne na tom bolo aj jej ešte nenarodené dieťa. Jeho srdce prestávalo pracovať a tlak rapídne klesol. Zdalo sa, že je koniec. Nemocnica potvrdila, že Melanie je v stave klinickej smrti s dieťaťom, ktoré je stále v jej tele. Aby lekári rýchlo zachránili dieťa, začali s pôrodom okamžitou sekciou.

 

Doug sa modlil, aby sa jeho žena a dcéra nejakým spôsobom zachránili. Nikdy vo svojom živote sa necítil taký bezmocný, zúfalý a vydesený.

Keďže boli silno veriaci, kontaktoval celú rodinu a prosil ich o modlitby za jeho manželku i dcérku. Vďaka sociálnym sieťam sa počas 15 hodín rozšírila jeho prosba medzi neuveriteľných 150.000 ľudí po celom svete, ktorí im posielali do nemocnice silu a nádej.

Tímu lekárov sa našťastie podarilo zachrániť ich dcérku Gabriellu. Druhý tím sa však stále neúspešne pokúšal oživiť Melanie.

Melanie bola považovaná 10 minút za mŕtvu. Defiblirátor použili 4-krát a tiež neprerušovaný tlak na hrudník, no všetko bolo neúspešné. Rodine odporučili, aby sa pripravili na poslednú rozlúčku, keď zrazu akoby zázrakom lekár zachytil slabý tlkot srdca.

 

Melanie prekonala embóliu. Tekutina z maternice sa po prepichnutí plodového obalu dostala do jej krvného obehu. Dostala sa tak až do srdca, a to spôsobilo jeho rýchlu zástavu. Mala tiež vnútorné krvácanie z dôvodu núdzového cisárskeho rezu. Doktor povedal Dougovi, že pravdepodobne bude mať Melanie neurologické problémy po zvyšok svojho života z dôvodu nedostatku okysličenia mozgu viac ako 10 minút.

Doug išiel k posteli Melanie, kde ju na žive udržiavali iba prístroje a šepkal jej do ucha ako ju miluje.

Ale po chvíli sas veci ešte zhoršili. Melanie potrebovala dve transfúzie krvi a bola prevezená do inej nemocnice. Z dôvodu núdzového cisárskeho rezu stratila veľa krvi, jej srdce fungovalo iba na 5% jeho kapacity. Z dôvodu zlyhania srdca, zlyhali aj jej pľúca a prístroje na 100% nahrádzali jej dýchanie.

V snahe, aby prekonala operáciu, doktor jej pred ňou ukázal fotografiu jej zdravej dcéry Gabrielly. Melanie začala zúfalo plakať. Podali jej narkózu a poslali ju na operačnú sálu. To dávalo rodine a ďalším tisícom ľudí aspoň akú takú nádej na jej záchranu.

 

Zázraky sa dejú

Operácia sa podarila a stal sa skutočný zázrak. Po 24 hodinách od operácie začala Melanie dýchať lepšie a mohli ju plne odpojiť od dýchacieho prístroja. Akonáhle bola plne pri vedomí, prišiel jej manžel a doniesol i dcérku Gabriellu. Po 48 hodinách už po prvý krát držala svoje dieťa v náručí.

Rýchle zotavenie Melanie z jej vážneho stavu šokovalo celý nemocničný personál. Opustila nemocnicu už 6 dní po záchrane svojho i dcérkinho života.

„Hoci si nepamätám tento zázračný okamih v mojom živote, som vďačná, že som živá a môžem objať svojho manžela a moje deti každý jeden deň,“ napísala vo svojej knihe po rokoch Melanie.

 

Melanie a jej šťastná rodina po rokoch

 


Zdroj: lifesitenews.com // Foto: Melanie Pirtchard

 

 

Zdieľať na facebooku