MIT, Harvard alebo Berkeley? Vyskúšajte!

  

Ak ste študent či absolvent, tak väčšina z vás si dnes len veľmi ťažko nájde prácu. Robíte však niečo pre to, aby to tak nebolo? Snažíte sa obohacovať vaše CV permanentne alebo len čakáte na záverečný titul? Rozhodujúca pri hľadaní vhodného zamestnania nebude len škola, ktorú študujete, ale aj to, čo ste popri nej robili navyše.

 

Ako jedna z možností sa ponúka vzdelávanie mimo školu, ktorú navštevujete. V prípade, že si nemôžete dovoliť u budúceho zamestnávateľa zahviezdiť špičkovou zahraničnou univerzitou, stále máte mnoho možností ako sa odlíšiť. Stačí trošku odhodlania a obetovania zábavy s kamarátmi.  Ak nemôžete na prestížne univerzity vy, hľadajú si oni cestu k vám. Zdokonaliť  sa v určitých oblastiach alebo sa dozvedieť niečo úplne nové nemusíte na špičkových univerzitách ako Harvard, Berkeley či MIT len ako ich riadny študent. Je tu možnosť, čo vás nebude to stáť ani korunu a navyše určite získate  dokonca veľký červený bod v CV pri najbližšom interview.

Online vzdelávanie je vo svete na vzostupe a študenti oň majú stále väčší záujem. Mnoho významných inštitúcií na trhu vzdelávania preto začalo podporovať  online vzdelávanie zdarma, čo dnes ponúka možnosť využiť túto príležitosť i  vám.

 

Čo je projekt edX?

Projekt edX, sa rozhodla založiť Harvardská univerzita a MIT, aby umožnila komukoľvek, kto má prístup k internetu, vzdelávať sa v rôznych vedných disciplínach online. Chce obohacovať študentov na celom svete svojimi výskumami a materiálmi. Jedným z primárnych cieľov edX je tiež podpora vlastných študentov MIT a Harvardu pri ich štúdiu. Snahou je tiež podpora vedenia výskumu  vyučovania a učenia sa na fakultách MIT a Harvardu. V súčasnosti je do projektu zapojených 30 prestížnych univerzít z celého sveta ako Harvard, Berkeley, MIT, Peking University, Australian National University, University of Toronto a pod.

Tento projekt posúva štandardné online vzelávanie, ktoré pozostáva zo sledovania videa a ponúka študentom interaktívnu skúsenosť.


Kto sa môže kurzov zúčastniť?

Študentom EdX sa môže stať ktokoľvek a to bez žiadnych poplatkov. Napriek tomu, osvedčenie o absolvovaní kurzu získajú len tí účastníci, ktorí preukážu dostatočné vedomosti z daných materiálov a predmetu. Certifikát však nebude niesť meno univerzity, ktorá poskytuje kurz, ale zastrešujúceho projektu edX.

Na edX nájdete rôzne vedné disciplíny

Nájdete tu až 20 vedných disciplín ako ekonómia a manažment, biológia, počítače, matematika či hudba. Aktuálnych je momentálne vypísaných 39 kurzov.

Vybrať si môžete napr.:

Úvod do programovania ( MIT )

Zdravie a spoločnosť ( Harvard )

Veda a varenie ( Harvard )

Základy počítačovej grafiky (UC Berkeley )

......

 

Neexistujú viac výhovorky, že ste na niečo nemali čas alebo ste sa v slovenskej škole niečo nenaučili. Trh dnes ponúka naozaj širokú škálu možností. Je len na vás ako tých 5 rokov určených na štúdium využijete - či bedákaním alebo skutočnou prácou na svojom raste.

 

Zdroj: web.mit.eduedx.org

Zdieľať na facebooku