Dan Brown napísal jedinečnú knihu pre deti

Sponzorovaný článok
Obrázková kniha Divoká symfónia od Dana Browna z vydavateľstva Stonožka
Obrázková kniha Divoká symfónia od Dana Browna z vydavateľstva Stonožka / Zdroj: Stonožka

Dan Brown, autor bestsellerov s profesorom symbológie Robertom Langdonom, napísal novinku a tentoraz pre deti. Volá sa Divoká symfónia a je to opäť niečo výnimočné, ako sme u tohto autora zvyknutí. „Nebol by to Dan Brown, ak by do knihy neukryl rôzne kódy, symboly a šifry. Nájdete ich na každej strane. Takže knižka ako celok je zábavná, interaktívna a náučná. Prináša nezabudnuteľný zážitok celej rodine,“ povedala pre podcast Knižný kompas Lucia Hlubeňová, šéfredaktorka pre detské knihy vydavateľstva Ikar.

 

Obrázková kniha Divoká symfónia je určená pre deti od troch rokov a dokonca k nej autor zložil aj hudbu.

 

Knižná novinka pre deti Divoká symfónia od Dana Browna / Zdroj: Stonožka


Celou knihou vás bude sprevádzať majster myšiak, ktorý vás zoznámi so svojimi kamarátmi hudobníkmi. Budete putovať krížom-krážom ponad lesy a moria, zoznámite sa so zvieratkami, ktoré majú svoje tajomstvá a chcú sa o ne s vami podeliť.
Ku každému zvieratku si môžete prečítať veselú básničku a na záver aj ponaučenie od majstra myšiaka. 

 

Majster myšiak z knihy Divoká symfónia / Zdroj: Stonožka

 

Zábavné básničky Dana Browna, očarujúce ilustrácie Susan Batoriovej a Divoká symfónia, ktorú zložil samotný Brown a nahral Záhrebský festivalový orchester, prinášajú nezabudnuteľný zážitok celej rodine.


Ak chcete počúvať hudbu, kým si budete čítať, naskenujte si QR kód z knihy alebo navštívte stránku wildsymphony.com a zadarmo si stiahnite mobilnú aplikáciu. Popri čítaní a počúvaní hľadajte skryté stopy a zašifrované odkazy. Kniha je totiž plná kódov – koniec koncov je to dielo Dana Browna!

 

Záhadné odkazy a kódy

Pre tých, ktorí si so záhadnými odkazmi autora nevedia poradiť, máme zopár pomôcok:

 

– Na strane 44 zaúradoval tlačiarenský škriatok a niektoré písmenká vysádzal tučným písmom. Keď ich pospájaš, možno zistíš, že sa ti snažia niečo našepkať. Poradia ti, čo si máš všímať v obrázkoch v knihe. V každej ilustrácii sú totiž roztrúsené nejaké stopy...

 

– Na strane 44 je ešte jeden odkaz. Nájdeš ho naspodku stránky. Keď sa pozrieš na jej vrch, objavíš záhadné tabuľky. Pokús sa podľa nich priradiť ku kódu písmenká, zapíš si ich do pravidelného štvorca (každý päťznakový blok odkazu predstavuje jeden vodorovný riadok štvorca). Písmená vytvoria na prvý pohľad nezmyselný text. Čo keby si ho tentoraz čítal po stĺpcoch a nie po riadkoch, ako je zvykom? Už vieš, čo ti odkazuje Dan Brown?

 

– Tým, čo majú dobrý zrak a skvelý pozorovací talent, netreba prezrádzať, že celou knihou nás sprevádza jeden nenápadný tvor s krídelkami. Občas sa skrýva, občas odkiaľsi vykúka, ale je naozaj na každej stránke. Nájdeš ho?

 

Prekvapte deti neobyčajnou knihou Divoká symfónia, zakúpiť si ju môžete aj v online kníhkupectve Bux.sk!

 

Čítajte viac o téme: Knihy pre deti
Zdieľať na facebooku